Услови за достава

Грантови и одредби

Начин на транспорт

Chipsmall нуди различни начини на транспорт: можеме да ви помогнеме да испраќате парцели со федерален курир, DHL, UPS, TNT, EMS или кој било друг начин што го сакате. Сите Можете да ја изберете вашата логистичка услуга. Доколку постои одредено заедничко вложување за испорака, компанијата. Во исто време, методот на испорака што го прима барањето на клиентот.
 

цена на испорака:

  • Трошоците за испорака зависат од големината, тежината и дестинацијата на парцелата. Имаме долгорочни деловни односи со Федерален Курир и DHL. Ние ќе се потрудиме да ви ја дадеме најевтината цена за курир. Заради вашата безбедност на пакувањето, ќе бидеме осигурени за големи парцели.
  • Прифатените нарачки над 10.000 УСД ќе се испраќаат бесплатно низ целиот свет преку DHL / FedEx. Ако вкупната сума е помала од 10 милиони УСД, DHL / Факс ќе чини 60 - 10 100 УСД во зависност од тежината / големината. Зголемете го цената на.
  • Превозниците обично обезбедуваат мрежни сметки за управување со вашиот товар, дури и со понапредни одлики.
  • Ние се придржуваме кон сите извозни политики и правила. Некои производи може да бидат предмет на ограничувања на ИТАР, а ограничувањата за извоз може да резултираат со претходен датум на испорака.

Време на испорака и дестинација

Ние ќе ја испорачаме стоката во рок од 1-2 дена од датумот кога сите товари ќе пристигнат во нашиот магацин.

  • Нашите работни денови се од понеделник до петок, не вклучувајќи ги саботите, неделите и празниците.
  • Времето на испорака зависи од начинот на испорака и дестинацијата. Должностите, даноците и другите давачки се одговорни на примателот. Бидејќи нашите трошоци ги вклучуваат само трошоците за испорака на парцелата, ве молиме контактирајте ја вашата царинска испостава за да ги процените можните трошоци.
 

Ова е возен ред за испорака од нашиот магацин до вашата дестинација. Ве молиме, повикајте се на вашата страна.

  Азија Северна Америка Европа среден Исток Јужна Америка Африка
DHL 2-4 дена 3-4 дена 3-5 дена 3-6 дена 3-5 дена 4-6 дена
FedEx IP 2-4 дена 3-4 дена 4-5 дена 3-6 дена 4-6 дена 4-6 дена
 

Времето на испорака и испорака се пресметува во работните денови од понеделник до петок. За големи празници како Божиќ, ве молиме дозволете дополнително време за испорака. Во овие посебни случаи, се потсетуваме на можни одложувања. Земјите што не можат да се испорачуваат поради политика: Авганистан, Централна Африка Република, Брегот на Слоновата Коска, Демократска Република Конго, Демократска Народна Република Кореја, Комонвелт на Еритреја, Република Либан, Либерија, Демократска Република Сомалија, Република Судан. За детали за испорака, контактирајте ја [email protected].

Our terms of service is based on law of U.K.

Повратна врска

Го цениме вашиот ангажман со производите и услугите на Chipsmall. Твоето мислење е важно за нас! Љубезно земете момент за да ја комплетирате формата подолу. Вашата вредна повратна врска гарантира дека постојано ја испорачуваме исклучителна услуга која ја заслужувате. Ви благодарам што бевте дел од нашето патување кон извонредност.