Who We Are

Chipsmall Ограничено
Директорна единица на Електронска стопанска комора на Шенжен
1.000 квадратни метри

Chipsmall Limited се состои од професионален тим со просечно над 10-годишно експертиза во дистрибуцијата на електронски компоненти. Со седиште во Хонгконг, веќе воспоставивме деловни односи со цврста и заедничка корист со клиенти од, Европа, Америка и јужна Азија, обезбедувајќи застарени и тешко наоѓачки компоненти за да ги задоволиме нивните специфични потреби.

Со принципот „Квалитетни делови, приоритет на клиентите, искрено работење и внимателна услуга“, нашиот бизнис главно се фокусира на дистрибуција на електронски компоненти. Линиските картички со кои се занимаваме вклучуваат микрочип, ALPS, ROHM, Xilinx, Pulse, ON, Everlight и Freescale. Главните производи се состојат од IC, модули, потенциометар, IC приклучок, реле, конектор. Нашите делови покриваат апликации како што се комерцијални, индустриски и автомобилски области.

Очекуваме да воспоставиме деловни односи со вас и се надеваме дека ќе ви ги обезбедиме најдобрите услуги и решение. Дозволете ни да направиме подобар свет за нашата индустрија!

Историја на развој
"Доживуваме ера на брз технолошки развој и ние сме привилегирани да учествуваме како сведок како еден од нив."
2004
Основање

Компанијата беше основана во Шенжен

2014
Акумулација

На саемот за електроника во Минхен, тим за продажба да го заземе меѓународниот пазар на електроника

2019
Пробив

Добиен Национален сертификат за квалификација на високо-технолошко претпријатие

2020
Развој

Поминат IS09001 Сертификација на системот за квалитет

2021
Скок

Промет на компанијата достигна 200 милиони јуани

2022
Создавање

Канцеларијата на Хонг Конг била основана.

2023
Иновација

Помина сертификацијата на ESD и AS9120B сертификација.

Сертификација

ESD

Chipsmall Центар за инспекција на квалитетот ги исполнуваат барањата за електростатско празнење за електрични и електронски производи во согласност со стандардот ANSI/ESD S20.20.

AS9120B

Chipsmall ја подобрува безбедноста и сигурноста на производите, како што се воздушните материјали и компонентите за да ги исполнат барањата на клиентите во воздушната индустрија.

ISO14001

Добивме сертификација на системот за управување со животната средина и сме посветени на создавање зелен бизнис.

ISO9001

Ние го следиме системот за управување со квалитет ISO9001 за да им обезбедиме на клиентите сигурни електронски компоненти.

D&B

Ние сме сертифицирани од Дан и Бредстрит за да воспоставиме добра слика во мрежно деловно опкружување и да ја подобриме поволноста и довербата на потенцијалните клиенти.

Нашите јаки страни
Одлична репутација по квалитет

Обезбедете само оригинални и автентични електронски компоненти, запрете ги сите реновирани, лажни и неисправни делови и освоија добра репутација од многу клиенти.

Строг процес на контрола на квалитетот

Ние поставивме лабораторија за тестирање на КК и секогаш инсистираме да го ставиме на прво место квалитетот на компонентите, стапката на поврат од клиенти помала од 0,22%, што е далеку пониско од просекот на индустријата.

Совршен канал за синџирот на снабдување

Со нашите широки глобални канали за набавки и резерви на залихи, ние сме убедени да обезбедиме глобално извори со висококвалитетни електронски компоненти, економично и во најкратко време на нашите клиенти.

Целосно спроведување на ISO стандардите

Ние го земаме „Idea-STD-1010B“ како стандард за квалитетна инспекција и работиме во строга согласност со AS9120, ESD, ISO9001, ISO14001 и други меѓународни стандардни системи.

Корпоративна култура
Ориентирани кон луѓето

Обезбедете им на вработените добра платформа за учење и комуникација и фер и транспарентен канал за промоција за да им помогнат да растат.

Извршете извонредност

Да им обезбедиме на нашите клиенти супериорни производи што ги задоволуваат нивните потреби и ги надминуваат нивните очекувања.Извонредност, тоа е нашиот стандард.

Ориентиран кон резултати

Да им се обезбеди на сите, вклучително и клиенти, вработени, па дури и деловни партнери, со можност да ги создадат и реализираат своите соништа.

Прво клиент

Запознајте ги потребите на клиентите, на клиентите им даваат најпотребни производи и задоволителни услуги и трошат 200% од нашите напори да се стремат кон 100% задоволство на клиентите.

Активност на компанијата
2023 Electronic Industry Chain Summit Co-hosted by Chipsmall Achieved a Great Success
2022 Annual Meeting & Outstanding Employee Award Ceremony
On Mid-Autumn Festival, Chipsmall sent mooncakes to our employees, wishing that they could share mooncakes with their families and enjoy the wonderful time together.
The Spring Festival holiday is over, Chipsmall has prepared a welcome lucky money for everyone!
Chipsmall organized employees to have an outing in spring, which not only relaxed themselves, but also promoted the relationship between colleagues.
Chipsmall led employees to support farmers and agriculture spontaneously, selling agricultural products in impoverished mountainous areas.
In order to relieve the work pressure of employees and enhance team cohesion in the fast-pace and high-intensity work, Chipsmall held a wonderful team building activity.
Intent to celebrate Chipsmall's 17th anniversary, we arranged a holiday trip for employees.
Chipsmall held a baseball activity recently. Employees learned baseball shooting skills during a relaxed and pleasant environment.
Secretary Wu Xiaofeng presented the flag to Chipsmall's CEO, Lim, the captain of the Public Service
In January, 2024, Chipsmall relocated to a brand new office nearly 1200 square meters. With new office facilities, we are able to provide better servicenew office

Повратна врска

Го цениме вашиот ангажман со производите и услугите на Chipsmall. Твоето мислење е важно за нас! Љубезно земете момент за да ја комплетирате формата подолу. Вашата вредна повратна врска гарантира дека постојано ја испорачуваме исклучителна услуга која ја заслужувате. Ви благодарам што бевте дел од нашето патување кон извонредност.