Choose Your Location
en

English

Array

Македонски

Select More Languages
PIC16F819-I/P

Сликата е само за вашата референца, проверете ги спецификациите за детали.

Compare
Бесплатен примерок Барање

PIC16F819-I/P

Производител Дел #
PIC16F819-I/P
Производител
Microchip Technology
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
Вградени - Микроконтролери
Серии
PIC® 16F
ECAD Model
componentsearchengine
Опис
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18DIP
Податоци
pdfPIC16F819-I/P.pdf
Набавка
Chipsmall е сигурен дистрибутер на електронски компоненти од 2004 година.
Ние продаваме само нови и оригинални производи.365-дневна гаранција.
RFQ (барање за понуда)
2650 парчиња од PIC16F819-I/P на залиха.
На залиха: 2650 ЕЕЗ Достапно: 2375 ЕЕЗ
Референтна цена
(во американски долари)
11030100
$8.85800$7.97220$6.20060$5.09335
5001000
$4.87190$4.42900
*Потребно: Пополнете го образецот, ние ќе ви одговориме набрзина.

United States

Germany

India

United Kingdom

Italy

Canada

France

Afghanistan

Anguilla

Argentina

Armenia

Aruba

Australia

Austria

Azerbaijan

Bahamas

Bahrain

Bangladesh

Barbados

Belarus

Belgium

Belize

Benin

Bermuda

Bhutan

Bolivia

Bouvet Islands

Brazil

British Indian Ocean Territory

British Virgin Islands

Brunei

Bulgaria

Burkina Faso

Burundi

Cambodia

Cameroon

Cape Verde

Cayman Islands

Central African Republic

Chad

Chile

China

Colombia

Comoros

Congo

Costa Rica

Cote D'Ivorie

Croatia

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Djibouti

Dominica

Dominican Republic

Egypt

El Salvador

Equador

Equatorial Guinea

Eritrea

Estonia

Ethiopia

Falkland Islands

Faroe Islands

Federated States of Micronesia

Fiji

Finland

French Guiana

French Polynesia

Gabon

Gambia

Georgia

Ghana

Gibraltar

Greece

Greenland

Grenada

Guadeloupe

Guam

Guatemala

Guinea

Guinea-Bissau

Guyana

Haiti

Honduras

Hong Kong

Hungary

Iceland

Indonesia

Ireland, Republic of

Israel

Jamaica

Japan

Jordan

Kazakhstan

Kenya

Kiribati

Kuwait

Kyrgyzstan

Laos

Latvia

Lebanon

Lesotho

Liberia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Macau

Madagascar

Malawi

Malaysia

Maldives

Mali

Malta

Marshall Islands

Martinique

Mauritania

Mayotte

Metropolitan France

Mexico

Moldova

Mongolia

Morocco

Mozambique

Namibia

Nauru

Nepal

Neterlands Antilles

Netherlands

New Caledonia

New Zealand

Nicaragua

Niger

Nigeria

Northern Mariana Islands

Norway

Oman

Pakistan

Palau

Panama

Papua New Guinea

Paraguay

Peru

Philippines

Pitcairn

Poland

Portugal

Puerto Rico

Qatar

Republic of Korea

Republic of Macedonia

Reunion

Romania

Russia

Sao Tome and Principe

Saudi Arabia

Senegal

Seychelles

Singapore

Slovakia

Slovenia

Solomon Islands

Somalia

South Africa

Spain

Sri Lanka

St. Helena

St. Kitts and Nevis

St. Lucia

St. Vincent and the Grenadines

Sudan

Suriname

Svalbard and Jan Mayen Islands

Swaziland

Sweden

Switzerland

Syria

Taiwan

Tajikistan

Tanzania

Thailand

Togo

Tonga

Trinidad and Tobago

Turkey

Turkmenistan

Turks and Caicos Islands

Tuvalu

Uganda

Ukraine

United Arab Emirates

Uruguay

Uzbekistan

Vanuatu

Vatican City

Venezuela

Vietnam

Western Sahara

Yemen

Yugoslavia

Zaire

Zambia

Zimbabwe

Captcha Img
по избор: база на вашите потреби
    или доставете бомба тука
esd
as
iso9001
iso14001
邓白氏

Слика на производот и рендген

Параметар на производот

ТипОпис
ПроизводителMicrochip Technology
КатегорииИнтегрирани кола (идентичен со)
СерииPIC® 16F
Нормална позицијаInternal
uPs/uCs/Периферен ICs ТипMICROCONTROLLER, RISC
Карактеристика на филтеротA/D 5x10b
ПодкатегоријаMicrocontrollers
Тип на меморијаActive
DMA КаналиNO
Број на тајмери/шалтери3
Завршница на терминалотMatte Tin (Sn)
ПакувањеTube
Големина на јадрото8-Bit
Големина на битот8
Фреквенција20MHz
Големина на ОВЕН256 x 8
Мулти-свртување20 μs
Големина на ЕЕПРОМ256 x 8
МаунтThrough Hole
Макс Енергетска Дисипација1W
Аголот на фрлање8
Моментално - Патување (Ит)7 Weeks
Ширина на автобусот8b
Пакет / Случај18-DIP (0.300, 7.62mm)
Ротација18
Ширина6.6mm
CPU СемејствоPIC
Тип на прекинувач3.5kB
Програмска линија на доцнење18-PDIP
Густина28 kb
Семејство22.99mm
Номинална струја за снабдување890μA
  
Производител Дел #PIC16F819-I/P
ПодкатегорииВградени - Микроконтролери
Тип на меморија на програматаFLASH
ТехнологијаCMOS
Отпор на изолација-40°C~85°C TA
Помеѓу висината на одборотNo
Има ADCYES
Pbfree Codeyes
Време за работаBrown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Олово СлободенLead Free
Прикажување на бројотI2C, SPI
Позиција на терминалотDUAL
Ширина на автобусот за податоци8b
Видлив излез5V
Боја- зајакната5V
Број на I/O16
Влезна струјаThrough Hole
Брзина20MHz
Број на DaC Канали5
Динамичен Импеданс-Макс1
Отпорност на клетки (Min) @ Dark5.5V
Напон - снабдување (Vcc/Vdd)4V~5.5V
Должина на задвижувачотA/D 5x10b
Број на точки18
Висина3.68mm
Примарен рејтингPIC
Големина на меморијата на програмата3.5KB 2K x 14
СеријаPIC® 16F
ИнтерфејсI2C, SPI, SSP
Дополнителна карактеристикаALSO OPERATES AT 2V MINIMUM SUPPLY
Сооднос на намалувањеPIC16F819
 

Класификации за животната средина и извозот

АтрибутОпис
Moisture Sensitivity Level (MSL)-
ECCN-
HTSUS-
RoHS Status-
REACH Status-
REACH SVHCNo SVHC
Дијаметар2e3
  
REACH SVHCNo SVHC
ECCN Code-
JESD-609 Code-
JESD-30 Code-
1-ва големина на школката на конекторот - ВметнетеNot Applicable
ECCN КодEAR99
РоХС СтатусROHS3 Compliant
Водич за купување
Shipping Rate
Стапка на испорака

Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 5 часот по полноќ, освен недела.Откако ќе се испрати, проценетата време на испорака зависи од курирската компанија што ќе ја изберете, обично 5-7 работни дена.

Shipping Methods
Методи за испорака

Ние нудиме DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана меѓународна испорака на Air Mail.


Payment
Плаќање

TT однапред (банкарски трансфер), Western Union, PayPal.Клиентот е одговорен за надомест за испорака, банкарски трошоци, должности и даноци.

hotТопла продажба

PMOF-6050P-36UQ
MIC MAG ANLG OMNI -36DB 6X5MM
642 ЕЕЗ
$0.60305
hot product
PMOF-6027NSN-36KDQ
MIC MAG ANLG OMNI -36DB 6X2.7MM
139 ЕЕЗ
$1.45663
hot product
PMOF-9745P-39UQ
MIC MAG ANLG OMNI -39DB 9.7X4.5
1853 ЕЕЗ
$0.32036
hot product
PMOF-9745S-42UQ
MIC MAG ANLG OMNI -42DB 9.7X4.5
79 ЕЕЗ
$0.40163
hot product
PMO-6022SN-42UQ
MIC MAG ANLG OMNI -42DB 6X2.2MM
446 ЕЕЗ
$0.67795
hot product
PMOF-9767NP-46DQ
MIC MAG ANLG OMNI -46DB 9.7X6.7
116 ЕЕЗ
$0.56808
hot product
Daily Order Quantity
500+
Количина на дневен ред
Worldwide Manufacturers
1,700+
Производители во светот
Altermative Parts
12,000,000+
Алтернативни делови
In-stock Warehouse
2,000m²
Во склад со складиште
Compare×
Compare
Clear comparison data