PIC32MX795F512HT-80I/PT

Сликата е само за вашата референца, проверете ги спецификациите за детали.

Бесплатен примерок Барање

PIC32MX795F512HT-80I/PT

Производител Дел #
PIC32MX795F512HT-80I/PT
Производител
Microchip Technology
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
Вградени - Микроконтролери
Серии
PIC® 32MX
ECAD Model
componentsearchengine
Опис
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64TQFP
Податоци
pdfPIC32MX795F512HT-80I/PT.pdf
Набавка
Chipsmall е сигурен дистрибутер на електронски компоненти од 2004 година.
Ние продаваме само нови и оригинални производи.365-дневна гаранција.
RFQ (барање за понуда)
1200 парчиња од PIC32MX795F512HT-80I/PT на залиха.
На залиха: 1200 ЕЕЗ
Достапно: 12437 ЕЕЗ
Цени: Call
*Потребно: Пополнете го образецот, ние ќе ви одговориме набрзина.

United States

Germany

India

United Kingdom

Italy

Canada

France

Afghanistan

Anguilla

Argentina

Armenia

Aruba

Australia

Austria

Azerbaijan

Bahamas

Bahrain

Bangladesh

Barbados

Belarus

Belgium

Belize

Benin

Bermuda

Bhutan

Bolivia

Bouvet Islands

Brazil

British Indian Ocean Territory

British Virgin Islands

Brunei

Bulgaria

Burkina Faso

Burundi

Cambodia

Cameroon

Cape Verde

Cayman Islands

Central African Republic

Chad

Chile

China

Colombia

Comoros

Congo

Costa Rica

Cote D'Ivorie

Croatia

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Djibouti

Dominica

Dominican Republic

Egypt

El Salvador

Equador

Equatorial Guinea

Eritrea

Estonia

Ethiopia

Falkland Islands

Faroe Islands

Federated States of Micronesia

Fiji

Finland

French Guiana

French Polynesia

Gabon

Gambia

Georgia

Ghana

Gibraltar

Greece

Greenland

Grenada

Guadeloupe

Guam

Guatemala

Guinea

Guinea-Bissau

Guyana

Haiti

Honduras

Hong Kong

Hungary

Iceland

Indonesia

Ireland, Republic of

Israel

Jamaica

Japan

Jordan

Kazakhstan

Kenya

Kiribati

Kuwait

Kyrgyzstan

Laos

Latvia

Lebanon

Lesotho

Liberia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Macau

Madagascar

Malawi

Malaysia

Maldives

Mali

Malta

Marshall Islands

Martinique

Mauritania

Mayotte

Metropolitan France

Mexico

Moldova

Mongolia

Morocco

Mozambique

Namibia

Nauru

Nepal

Neterlands Antilles

Netherlands

New Caledonia

New Zealand

Nicaragua

Niger

Nigeria

Northern Mariana Islands

Norway

Oman

Pakistan

Palau

Panama

Papua New Guinea

Paraguay

Peru

Philippines

Pitcairn

Poland

Portugal

Puerto Rico

Qatar

Republic of Korea

Republic of Macedonia

Reunion

Romania

Russia

Sao Tome and Principe

Saudi Arabia

Senegal

Seychelles

Singapore

Slovakia

Slovenia

Solomon Islands

Somalia

South Africa

Spain

Sri Lanka

St. Helena

St. Kitts and Nevis

St. Lucia

St. Vincent and the Grenadines

Sudan

Suriname

Svalbard and Jan Mayen Islands

Swaziland

Sweden

Switzerland

Syria

Taiwan

Tajikistan

Tanzania

Thailand

Togo

Tonga

Trinidad and Tobago

Turkey

Turkmenistan

Turks and Caicos Islands

Tuvalu

Uganda

Ukraine

United Arab Emirates

Uruguay

Uzbekistan

Vanuatu

Vatican City

Venezuela

Vietnam

Western Sahara

Yemen

Yugoslavia

Zaire

Zambia

Zimbabwe

по избор: база на вашите потреби
    или доставете бомба тука
esd
as
iso9001
iso14001
邓白氏

Слика на производот и рендген

Параметар на производот

ТипОпис
ПроизводителMicrochip Technology
КатегорииИнтегрирани кола (идентичен со)
СерииPIC® 32MX
Големина на јадрото32-Bit
Прикажување на бројотCANbus, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB OTG
Број на I/O53
Тип на меморија на програматаFLASH
Напон - снабдување (Vcc/Vdd)2.3V~3.6V
Отпор на изолација-40°C~85°C TA
Пакет / Случај64-TQFP
ПакувањеTape & Reel (TR)
Фреквенција80MHz
ИнтерфејсCAN, Ethernet, I2C, SPI, UART, USART, USB
Ширина на автобусот за податоци32b
Суштината на архитектуратаPIC
Број на прекини64
ТехнологијаCMOS
Ротација64
Големина на битот32
DMA КаналиYES
Dac КаналиNO
Семејство10mm
Pbfree Codeyes
Температура на одлив на врвот (Cel)260
CPU СемејствоPIC
МаунтSurface Mount
  
Производител Дел #PIC32MX795F512HT-80I/PT
ПодкатегорииВградени - Микроконтролери
Примарен рејтингMIPS32® M4K™
Брзина80MHz
Време за работаBrown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Големина на меморијата на програмата512KB 512K x 8
Големина на ОВЕН128K x 8
Должина на задвижувачотA/D 16x10b
Влезна струјаSurface Mount
Програмска линија на доцнење64-TQFP (10x10)
СеријаPIC® 32MX
Сооднос на намалувањеTin
Карактеристика на филтеротYes
Број на тајмери/шалтери40
Помеѓу висината на одборотNo
ПодкатегоријаMicrocontrollers
Видлив излез3.3V
uPs/uCs/Периферен ICs ТипMICROCONTROLLER, RISC
Има ADCYES
PWM КаналиYES
Исклучи го Time-Max (toff)6
Моментално - Патување (Ит)14 Weeks
Струја - ТестGULL WING
Снабдувачки напон-Мин (Vsup)2.3V
Висина седење (Макс)1.2mm
 

Класификации за животната средина и извозот

АтрибутОпис
Moisture Sensitivity Level (MSL)-
ECCN Code-
JESD-609 Code-
JESD-30 Code-
REACH SVHC
Дијаметар2e3
ЏЕСД-30 Код
  
REACH SVHC
HTSUS-
RoHS Status-
1-ва големина на школката на конекторот - Вметнете3 (168 Hours)
ECCN Код3A991.A.2
РоХС СтатусROHS3 Compliant
 
Водич за купување
Shipping Rate
Стапка на испорака

Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 5 часот по полноќ, освен недела.Откако ќе се испрати, проценетата време на испорака зависи од курирската компанија што ќе ја изберете, обично 5-7 работни дена.

Shipping Methods
Методи за испорака

Ние нудиме DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана меѓународна испорака на Air Mail.


Payment
Плаќање

TT однапред (банкарски трансфер), Western Union, PayPal.Клиентот е одговорен за надомест за испорака, банкарски трошоци, должности и даноци.

hotТопла продажба

DE5FB
CONN PLUG FMALE XLR 5P SLDR CUP
100 ЕЕЗ
$14.67000
hot product
8382-5PG-311
CONN RCPT MALE 5POS SOLDER CUP
25 ЕЕЗ
$6.76970
hot product
6282-5PG-519
CONN PLUG MALE 5POS SOLDER CUP
19 ЕЕЗ
$5.86360
hot product
5282-4PG-515
CONN RCPT MALE 4POS SOLDER CUP
20 ЕЕЗ
$6.08280
hot product
AAA6FPZ
CONN PLUG FMALE XLR 6POS SOLDER
74 ЕЕЗ
$4.92700
hot product
TA3FLX
CONN PLUG FMALE MINI XLR 3P SLDR
2338 ЕЕЗ
$5.28760
hot product
Daily Order Quantity
500+
Количина на дневен ред
Worldwide Manufacturers
1,700+
Производители во светот
Altermative Parts
12,000,000+
Алтернативни делови
In-stock Warehouse
2,000m²
Во склад со складиште