OP07CSZ-REEL

Сликата е само за вашата референца, проверете ги спецификациите за детали.

Compare
Бесплатен примерок Барање

OP07CSZ-REEL

Производител Дел #
OP07CSZ-REEL
Производител
Analog Devices, Inc.
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
Линеарна - Засилувачи - Инструментација, ОП засилувачи, Тампон засилувачи
Серии
-
ECAD Model
componentsearchengine
Опис
IC OPAMP GP 600KHZ 8SOIC
Податоци
pdfOP07CSZ-REEL.pdf
Набавка
Chipsmall е сигурен дистрибутер на електронски компоненти од 2004 година.
Ние продаваме само нови и оригинални производи.365-дневна гаранција.
RFQ (барање за понуда)
15900 парчиња од OP07CSZ-REEL на залиха.
На залиха: 15900 ЕЕЗ
Цени: Повик
Достапно: 108871 ЕЕЗ
*Потребно: Пополнете го образецот, ние ќе ви одговориме набрзина.

United States

Germany

India

United Kingdom

Italy

Canada

France

Afghanistan

Anguilla

Argentina

Armenia

Aruba

Australia

Austria

Azerbaijan

Bahamas

Bahrain

Bangladesh

Barbados

Belarus

Belgium

Belize

Benin

Bermuda

Bhutan

Bolivia

Bouvet Islands

Brazil

British Indian Ocean Territory

British Virgin Islands

Brunei

Bulgaria

Burkina Faso

Burundi

Cambodia

Cameroon

Cape Verde

Cayman Islands

Central African Republic

Chad

Chile

China

Colombia

Comoros

Congo

Costa Rica

Cote D'Ivorie

Croatia

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Djibouti

Dominica

Dominican Republic

Egypt

El Salvador

Equador

Equatorial Guinea

Eritrea

Estonia

Ethiopia

Falkland Islands

Faroe Islands

Federated States of Micronesia

Fiji

Finland

French Guiana

French Polynesia

Gabon

Gambia

Georgia

Ghana

Gibraltar

Greece

Greenland

Grenada

Guadeloupe

Guam

Guatemala

Guinea

Guinea-Bissau

Guyana

Haiti

Honduras

Hong Kong

Hungary

Iceland

Indonesia

Ireland, Republic of

Israel

Jamaica

Japan

Jordan

Kazakhstan

Kenya

Kiribati

Kuwait

Kyrgyzstan

Laos

Latvia

Lebanon

Lesotho

Liberia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Macau

Madagascar

Malawi

Malaysia

Maldives

Mali

Malta

Marshall Islands

Martinique

Mauritania

Mayotte

Metropolitan France

Mexico

Moldova

Mongolia

Morocco

Mozambique

Namibia

Nauru

Nepal

Neterlands Antilles

Netherlands

New Caledonia

New Zealand

Nicaragua

Niger

Nigeria

Northern Mariana Islands

Norway

Oman

Pakistan

Palau

Panama

Papua New Guinea

Paraguay

Peru

Philippines

Pitcairn

Poland

Portugal

Puerto Rico

Qatar

Republic of Korea

Republic of Macedonia

Reunion

Romania

Russia

Sao Tome and Principe

Saudi Arabia

Senegal

Seychelles

Singapore

Slovakia

Slovenia

Solomon Islands

Somalia

South Africa

Spain

Sri Lanka

St. Helena

St. Kitts and Nevis

St. Lucia

St. Vincent and the Grenadines

Sudan

Suriname

Svalbard and Jan Mayen Islands

Swaziland

Sweden

Switzerland

Syria

Taiwan

Tajikistan

Tanzania

Thailand

Togo

Tonga

Trinidad and Tobago

Turkey

Turkmenistan

Turks and Caicos Islands

Tuvalu

Uganda

Ukraine

United Arab Emirates

Uruguay

Uzbekistan

Vanuatu

Vatican City

Venezuela

Vietnam

Western Sahara

Yemen

Yugoslavia

Zaire

Zambia

Zimbabwe

Captcha Img
по избор: база на вашите потреби
    или доставете бомба тука
esd
as
iso9001
iso14001
邓白氏

Слика на производот и рендген

Параметар на производот

ТипОпис
ПроизводителAnalog Devices, Inc.
КатегорииИнтегрирани кола (идентичен со)
Тип на меморијаActive
Влезна струјаSurface Mount
Програмска линија на доцнење8-SOIC
Број на кола1
ПодкатегоријаOperational Amplifier
Температура на одлив на врвот (Cel)260
Број на функции1
Струја - Тајминг (Макс)4mA
Помеѓу висината на одборотNo
Дебелина на табулатораVOLTAGE-FEEDBACK
Pbfree Codeno
Одлив Температура-Макс (с)30
Метод на пакувањеTR
Neg снабдувачки напон-Ном (Vsup)-15V
Олово СлободенContains Lead
Сооднос на намалувањеOP07
Стапка на шлаканица0.3V/μs
Сооднос на одбивање на вообичаен режим126 dB
Снабдувачки напон-Макс (Vsup)22V
Отпорник - Емитер база (R2)75μV
Боја на јакната112.04dB
Единство добиваат BW-Nom600 kHz
Ширина4mm
Напон - снабдување, единечен/двоен (±)±3V~18V
Вкупен излез на струја-Макс600 kHz
Висина1.5mm
Тековно - Излез 3PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  
Производител Дел #OP07CSZ-REEL
ПодкатегорииЛинеарна - Засилувачи - Инструментација, ОП засилувачи, Тампон засилувачи
О-прстен материјалGeneral Purpose
Пакет / Случај8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Број на точки8
Ротација8
Позиција на терминалотDUAL
Број на прекини8
Струја - ТестGULL WING
Отпор на изолација-40°C~85°C
Површина маунтYES
Тип на кружен конекторYES
ТехнологијаBIPOLAR
ПакувањеTape & Reel (TR)
Видлив излез15V
Семејство5mm
Ниско-ОфсетYES
Кодекс на случајот (Царски)1
Однос на одбивање на електрична енергија (PSRR)108dB
Природна топлинска отпорност0.009μA
Висина надвор од базата (Висина на перка)-22V
Номинална струја за снабдување4mA
Моментално - Патување (Ит)16 Weeks
Напон - Влезно офсетирање60μV
Тековен рејтинг (Макс)1.8nA
Пристрасност актуелен-Макс (IIB) @25C0.007μA
-3db Пропусен опсег.600kHz
Распаѓање на моќта4mA
Густина на густината на звукот на влезниот напон10.5nV/sqrt Hz

Класификации за животната средина и извозот

АтрибутОпис
Moisture Sensitivity Level (MSL)-
ECCN-
HTSUS-
RoHS Status-
REACH Status-
ECCN КодEAR99
РоХС СтатусROHS3 Compliant
  
REACH SVHC-
ECCN Code-
JESD-609 Code-
JESD-30 Code-
1-ва големина на школката на конекторот - Вметнете1 (Unlimited)
Дијаметар2e3
 
Водич за купување
Shipping Rate
Стапка на испорака

Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 5 часот по полноќ, освен недела.Откако ќе се испрати, проценетата време на испорака зависи од курирската компанија што ќе ја изберете, обично 5-7 работни дена.

Shipping Methods
Методи за испорака

Ние нудиме DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана меѓународна испорака на Air Mail.


Payment
Плаќање

TT однапред (банкарски трансфер), Western Union, PayPal.Клиентот е одговорен за надомест за испорака, банкарски трошоци, должности и даноци.

hotТопла продажба

LP395Z/LFT4
TRANS NPN 36V TO92-3
10613 ЕЕЗ
hot product
LP395Z/LFT1
TRANS NPN 36V TO92-3
130960 ЕЕЗ
hot product
LM395T
TRANS NPN 36V 2.2A TO220-3
1000 ЕЕЗ
hot product
LP395Z/NOPB
TRANS NPN 36V TO92-3
63190 ЕЕЗ
hot product
LM395T/NOPB
TRANS NPN 36V 2.2A TO220-3
3918 ЕЕЗ
hot product
JANTX2N6274
TRANS NPN 100V 50A TO-3
8 ЕЕЗ
$1264.77000
hot product
Daily Order Quantity
500+
Количина на дневен ред
Worldwide Manufacturers
1,700+
Производители во светот
Altermative Parts
12,000,000+
Алтернативни делови
In-stock Warehouse
2,000m²
Во склад со складиште
Compare×
Compare
Clear comparison data