LM26420XMHX/NOPB

Сликата е само за вашата референца, проверете ги спецификациите за детали.

Compare
Бесплатен примерок Барање

LM26420XMHX/NOPB

Производител Дел #
LM26420XMHX/NOPB
Производител
Texas
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
PMIC - Напон регулатори - DC DC преклопување на регулатори
Серии
-
ECAD Model
componentsearchengine
Опис
IC REG BUCK ADJ 2A DL 20TSSOP
Податоци
pdfLM26420XMHX/NOPB.pdf
Набавка
Chipsmall е сигурен дистрибутер на електронски компоненти од 2004 година.
Ние продаваме само нови и оригинални производи.365-дневна гаранција.
RFQ (барање за понуда)
500 парчиња од LM26420XMHX/NOPB на залиха.
На залиха: 500 ЕЕЗ
Updated: 1 Day 4 HRS ago
Достапно: 57074 ЕЕЗ
Цени: Повик
*Потребно: Пополнете го образецот, ние ќе ви одговориме набрзина.

United States

Germany

India

United Kingdom

Italy

Canada

France

Afghanistan

Anguilla

Argentina

Armenia

Aruba

Australia

Austria

Azerbaijan

Bahamas

Bahrain

Bangladesh

Barbados

Belarus

Belgium

Belize

Benin

Bermuda

Bhutan

Bolivia

Bouvet Islands

Brazil

British Indian Ocean Territory

British Virgin Islands

Brunei

Bulgaria

Burkina Faso

Burundi

Cambodia

Cameroon

Cape Verde

Cayman Islands

Central African Republic

Chad

Chile

China

Colombia

Comoros

Congo

Costa Rica

Cote D'Ivorie

Croatia

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Djibouti

Dominica

Dominican Republic

Egypt

El Salvador

Equador

Equatorial Guinea

Eritrea

Estonia

Ethiopia

Falkland Islands

Faroe Islands

Federated States of Micronesia

Fiji

Finland

French Guiana

French Polynesia

Gabon

Gambia

Georgia

Ghana

Gibraltar

Greece

Greenland

Grenada

Guadeloupe

Guam

Guatemala

Guinea

Guinea-Bissau

Guyana

Haiti

Honduras

Hong Kong

Hungary

Iceland

Indonesia

Ireland, Republic of

Israel

Jamaica

Japan

Jordan

Kazakhstan

Kenya

Kiribati

Kuwait

Kyrgyzstan

Laos

Latvia

Lebanon

Lesotho

Liberia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Macau

Madagascar

Malawi

Malaysia

Maldives

Mali

Malta

Marshall Islands

Martinique

Mauritania

Mayotte

Metropolitan France

Mexico

Moldova

Mongolia

Morocco

Mozambique

Namibia

Nauru

Nepal

Neterlands Antilles

Netherlands

New Caledonia

New Zealand

Nicaragua

Niger

Nigeria

Northern Mariana Islands

Norway

Oman

Pakistan

Palau

Panama

Papua New Guinea

Paraguay

Peru

Philippines

Pitcairn

Poland

Portugal

Puerto Rico

Qatar

Republic of Korea

Republic of Macedonia

Reunion

Romania

Russia

Sao Tome and Principe

Saudi Arabia

Senegal

Seychelles

Singapore

Slovakia

Slovenia

Solomon Islands

Somalia

South Africa

Spain

Sri Lanka

St. Helena

St. Kitts and Nevis

St. Lucia

St. Vincent and the Grenadines

Sudan

Suriname

Svalbard and Jan Mayen Islands

Swaziland

Sweden

Switzerland

Syria

Taiwan

Tajikistan

Tanzania

Thailand

Togo

Tonga

Trinidad and Tobago

Turkey

Turkmenistan

Turks and Caicos Islands

Tuvalu

Uganda

Ukraine

United Arab Emirates

Uruguay

Uzbekistan

Vanuatu

Vatican City

Venezuela

Vietnam

Western Sahara

Yemen

Yugoslavia

Zaire

Zambia

Zimbabwe

Captcha Img
по избор: база на вашите потреби
    или доставете бомба тука
esd
as
iso9001
iso14001
邓白氏

Слика на производот и рендген

Параметар на производот

ТипОпис
ПроизводителTexas
КатегорииИнтегрирани кола (идентичен со)
Тип на меморијаActive
Излезна конфигурацијаPositive
Влезна струјаSurface Mount
ПакувањеTape & Reel (TR)
Струја - ТестGULL WING
Функција за чешлање на центарот 23V
Пакет / Случај20-PowerTSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Број на прекини20
Температура на одлив на врвот (Cel)260
Влезен напон-Ном5V
Семејство6.5mm
Помеѓу висината на одборотNo
Висина1.2mm
Тип на излезAdjustable
Контролен режимCURRENT-MODE
ПодкатегоријаSwitching Regulator or Controllers
Клас на моќност на намотка (mW)0.8V
PcB маунт порамнување800mV
Тековно - Излез 3ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
ТехнологијаBICMOS
Фреквенција - префрлање2.2MHz
Распаѓање на моќта900μA
  
Производител Дел #LM26420XMHX/NOPB
ПодкатегорииPMIC - Напон регулатори - DC DC преклопување на регулатори
ФункцијаStep-Down
Отпор на изолација-40°C~125°C TJ
МаунтSurface Mount
Pbfree Codeyes
Моментално - Патување (Ит)6 Weeks
Connector/Contact TypeYes
Број на точки20
Позиција на терминалотDUAL
Логичка функција0.65mm
Тип на демодулацијаPULSE WIDTH MODULATION
Ширина4.4mm
Олово СлободенLead Free
Дебелина1mm
Број на шуплини #102
Сооднос на намалувањеLM26420
Напон - Влез (Макс)5.5V
Излезен напон4.5V
Макс излезен напон4.5V
Макс излезна струја2A
Аналогна МК - Друг типDUAL SWITCHING CONTROLLER
Конфигурација на комутаторотPHASE-SHIFT
 

Класификации за животната средина и извозот

АтрибутОпис
Moisture Sensitivity Level (MSL)-
ECCN-
HTSUS-
RoHS Status-
REACH Status-
ECCN КодEAR99
РоХС СтатусROHS3 Compliant
  
REACH SVHC-
ECCN Code-
JESD-609 Code-
JESD-30 Code-
1-ва големина на школката на конекторот - Вметнете1 (Unlimited)
Дијаметар2e3
 
Водич за купување
Shipping Rate
Стапка на испорака

Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 5 часот по полноќ, освен недела.Откако ќе се испрати, проценетата време на испорака зависи од курирската компанија што ќе ја изберете, обично 5-7 работни дена.

Shipping Methods
Методи за испорака

Ние нудиме DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана меѓународна испорака на Air Mail.


Payment
Плаќање

TT однапред (банкарски трансфер), Western Union, PayPal.Клиентот е одговорен за надомест за испорака, банкарски трошоци, должности и даноци.

hotТопла продажба

LM2907N-8
IC CONVERTER FREQ TO VOLT 8-DIP
4000 ЕЕЗ
hot product
LM2907MX
IC CONVERTER FREQ-VOLTAGE 14SOIC
7500 ЕЕЗ
hot product
LM2917MX/NOPB
IC CONVERTER FREQ-VOLTAGE 14SOIC
62775 ЕЕЗ
hot product
LM231AN/NOPB
IC CONVERTER PREC V TO FREQ 8DIP
33474 ЕЕЗ
hot product
VFC110AP
IC HIGH FREQ V/F CONV 14 DIP
4155 ЕЕЗ
hot product
LM331AN
IC CONV PREC VOLT TO FREQ 8-DIP
2000 ЕЕЗ
hot product
Daily Order Quantity
500+
Количина на дневен ред
Worldwide Manufacturers
1,700+
Производители во светот
Altermative Parts
12,000,000+
Алтернативни делови
In-stock Warehouse
2,000m²
Во склад со складиште
Compare×
Compare
Clear comparison data