TPS72515KTTT

Сликата е само за вашата референца, проверете ги спецификациите за детали.

Бесплатен примерок Барање

TPS72515KTTT

Производител Дел #
TPS72515KTTT
Производител
Texas
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
PMIC - Напон регулатори - Линеарна
Серии
-
ECAD Model
componentsearchengine
Опис
IC REG LIN 1.5V 1A DDPAK/TO263-5
Набавка
Chipsmall е сигурен дистрибутер на електронски компоненти од 2004 година.
Ние продаваме само нови и оригинални производи.365-дневна гаранција.
RFQ (барање за понуда)
150 парчиња од TPS72515KTTT достапно.
Достапно: 150 ЕЕЗ
Цени: Call
*Потребно: Пополнете го образецот, ние ќе ви одговориме набрзина.

United States

Germany

India

United Kingdom

Italy

Canada

France

Afghanistan

Anguilla

Argentina

Armenia

Aruba

Australia

Austria

Azerbaijan

Bahamas

Bahrain

Bangladesh

Barbados

Belarus

Belgium

Belize

Benin

Bermuda

Bhutan

Bolivia

Bouvet Islands

Brazil

British Indian Ocean Territory

British Virgin Islands

Brunei

Bulgaria

Burkina Faso

Burundi

Cambodia

Cameroon

Cape Verde

Cayman Islands

Central African Republic

Chad

Chile

China

Colombia

Comoros

Congo

Costa Rica

Cote D'Ivorie

Croatia

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Djibouti

Dominica

Dominican Republic

Egypt

El Salvador

Equador

Equatorial Guinea

Eritrea

Estonia

Ethiopia

Falkland Islands

Faroe Islands

Federated States of Micronesia

Fiji

Finland

French Guiana

French Polynesia

Gabon

Gambia

Georgia

Ghana

Gibraltar

Greece

Greenland

Grenada

Guadeloupe

Guam

Guatemala

Guinea

Guinea-Bissau

Guyana

Haiti

Honduras

Hong Kong

Hungary

Iceland

Indonesia

Ireland, Republic of

Israel

Jamaica

Japan

Jordan

Kazakhstan

Kenya

Kiribati

Kuwait

Kyrgyzstan

Laos

Latvia

Lebanon

Lesotho

Liberia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Macau

Madagascar

Malawi

Malaysia

Maldives

Mali

Malta

Marshall Islands

Martinique

Mauritania

Mayotte

Metropolitan France

Mexico

Moldova

Mongolia

Morocco

Mozambique

Namibia

Nauru

Nepal

Neterlands Antilles

Netherlands

New Caledonia

New Zealand

Nicaragua

Niger

Nigeria

Northern Mariana Islands

Norway

Oman

Pakistan

Palau

Panama

Papua New Guinea

Paraguay

Peru

Philippines

Pitcairn

Poland

Portugal

Puerto Rico

Qatar

Republic of Korea

Republic of Macedonia

Reunion

Romania

Russia

Sao Tome and Principe

Saudi Arabia

Senegal

Seychelles

Singapore

Slovakia

Slovenia

Solomon Islands

Somalia

South Africa

Spain

Sri Lanka

St. Helena

St. Kitts and Nevis

St. Lucia

St. Vincent and the Grenadines

Sudan

Suriname

Svalbard and Jan Mayen Islands

Swaziland

Sweden

Switzerland

Syria

Taiwan

Tajikistan

Tanzania

Thailand

Togo

Tonga

Trinidad and Tobago

Turkey

Turkmenistan

Turks and Caicos Islands

Tuvalu

Uganda

Ukraine

United Arab Emirates

Uruguay

Uzbekistan

Vanuatu

Vatican City

Venezuela

Vietnam

Western Sahara

Yemen

Yugoslavia

Zaire

Zambia

Zimbabwe

по избор: база на вашите потреби
    или доставете бомба тука
esd
as
iso9001
iso14001
邓白氏

Слика на производот и рендген

Параметар на производот

ТипОпис
ПроизводителTexas
КатегорииИнтегрирани кола (идентичен со)
Тип на меморијаObsolete
Тип на излезFixed
Клас на моќност на намотка (mW)1.5V
Статичен притисок1A
Магнетен систем на намотка325μA
Контролни карактеристикиEnable, Reset
Отпор на изолација-40°C~125°C
Пакет / СлучајTO-263-6, D2Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Број на точки5
Завршница на терминалотMatte Tin (Sn)
Метод на пакувањеTUBE
Позиција на терминалотSINGLE
Температура на одлив на врвот (Cel)260
Ротација4
Излезен напон1.5V
Точност.2 %
Оценета струја-Макс1.1A
Толеранција на напон-Макс2%
Ширина8.42mm
PcB маунт порамнување1.5V
Висина4.58mm
Олово СлободенLead Free
Фреквенција на работа-Макс2 %
Моќност- влезSMD/SMT
  
Производител Дел #TPS72515KTTT
ПодкатегорииPMIC - Напон регулатори - Линеарна
Излезна конфигурацијаPositive
Напон - Влез (Макс)6V
Прекин на контактот0.32V @ 1A
Голема обновена должина225μA
ПСР60dB (1kHz)
Карактеристики на заштитатаOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Under Voltage Lockout (UVLO)
Влезна струјаSurface Mount
Програмска линија на доцнењеDDPAK/TO-263-5
ПакувањеCut Tape (CT)
ПодкатегоријаOther Regulators
ТехнологијаCMOS
Струја - ТестGULL WING
Број на функции1
Број на шуплини #101
Макс излезна струја1A
Излезен напон 11.5V
Напон за отпад170mV
Семејство10.16mm
Макс излезен напон1.5V
Напон - Распаѓање (Мин)1.5V
Помеѓу висината на одборотNo
Намотка Струја(AC)-Max75μA
Мин снабдувачки напон1.8V
Резолуција (ширина)6V

Класификации за животната средина и извозот

АтрибутОпис
Moisture Sensitivity Level (MSL)-
ECCN Code-
JESD-609 Code-
JESD-30 Code-
REACH SVHCNo SVHC
Дијаметар2
ЏЕСД-30 Код
  
REACH SVHCNo SVHC
HTSUS-
RoHS Status-
1-ва големина на школката на конекторот - Вметнете2 (1 Year)
ECCN КодEAR99
РоХС СтатусROHS3 Compliant
 
Водич за купување
Shipping Rate
Стапка на испорака

Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 5 часот по полноќ, освен недела.Откако ќе се испрати, проценетата време на испорака зависи од курирската компанија што ќе ја изберете, обично 5-7 работни дена.

Shipping Methods
Методи за испорака

Ние нудиме DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана меѓународна испорака на Air Mail.


Payment
Плаќање

TT однапред (банкарски трансфер), Western Union, PayPal.Клиентот е одговорен за надомест за испорака, банкарски трошоци, должности и даноци.

hotТопла продажба

PK5-120P-CLT-4-GGF
CONN PLUG 120POS .5MM VERT SMD
11855 ЕЕЗ
hot product
PK5-050P-CLT-2-GGF
CONN PLUG 50POS .5MM VERT SMD
11864 ЕЕЗ
hot product
P50-100P-RR1-EA
CONN PLUG 100POS R/A .050 GLD
9 ЕЕЗ
$6.73402
hot product
P50-200S-R1-EA
CONN SOCKT 200POS STR .050 GOLD
7 ЕЕЗ
$14.37000
hot product
P50L-040P-AS-DA
CONN PLUG 40POS .050 SMD GOL
7 ЕЕЗ
$5.35800
hot product
P08-080HLC-E-G
CONN HERMAPHROD 80POS .8MM SM
11945 ЕЕЗ
hot product
Daily Order Quantity
500+
Количина на дневен ред
Worldwide Manufacturers
1,700+
Производители во светот
Altermative Parts
12,000,000+
Алтернативни делови
In-stock Warehouse
2,000m²
Во склад со складиште