Choose Your Location
en

English

Array

Македонски

Select More Languages
M24C01-WBN6P

Сликата е само за вашата референца, проверете ги спецификациите за детали.

Compare
Бесплатен примерок Барање

M24C01-WBN6P

Производител Дел #
M24C01-WBN6P
Производител

Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
меморија
Серии
-
ECAD Model
componentsearchengine
Опис
IC EEPROM 1K I2C 400KHZ 8DIP
Податоци
pdfM24C01-WBN6P.pdf
Набавка
Chipsmall е сигурен дистрибутер на електронски компоненти од 2004 година.
Ние продаваме само нови и оригинални производи.365-дневна гаранција.
RFQ (барање за понуда)
1608 парчиња од M24C01-WBN6P на залиха.
На залиха: 1608 ЕЕЗ
Цени: Повик
Достапно: 13231 ЕЕЗ
*Потребно: Пополнете го образецот, ние ќе ви одговориме набрзина.

United States

Germany

India

United Kingdom

Italy

Canada

France

Afghanistan

Anguilla

Argentina

Armenia

Aruba

Australia

Austria

Azerbaijan

Bahamas

Bahrain

Bangladesh

Barbados

Belarus

Belgium

Belize

Benin

Bermuda

Bhutan

Bolivia

Bouvet Islands

Brazil

British Indian Ocean Territory

British Virgin Islands

Brunei

Bulgaria

Burkina Faso

Burundi

Cambodia

Cameroon

Cape Verde

Cayman Islands

Central African Republic

Chad

Chile

China

Colombia

Comoros

Congo

Costa Rica

Cote D'Ivorie

Croatia

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Djibouti

Dominica

Dominican Republic

Egypt

El Salvador

Equador

Equatorial Guinea

Eritrea

Estonia

Ethiopia

Falkland Islands

Faroe Islands

Federated States of Micronesia

Fiji

Finland

French Guiana

French Polynesia

Gabon

Gambia

Georgia

Ghana

Gibraltar

Greece

Greenland

Grenada

Guadeloupe

Guam

Guatemala

Guinea

Guinea-Bissau

Guyana

Haiti

Honduras

Hong Kong

Hungary

Iceland

Indonesia

Ireland, Republic of

Israel

Jamaica

Japan

Jordan

Kazakhstan

Kenya

Kiribati

Kuwait

Kyrgyzstan

Laos

Latvia

Lebanon

Lesotho

Liberia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Macau

Madagascar

Malawi

Malaysia

Maldives

Mali

Malta

Marshall Islands

Martinique

Mauritania

Mayotte

Metropolitan France

Mexico

Moldova

Mongolia

Morocco

Mozambique

Namibia

Nauru

Nepal

Neterlands Antilles

Netherlands

New Caledonia

New Zealand

Nicaragua

Niger

Nigeria

Northern Mariana Islands

Norway

Oman

Pakistan

Palau

Panama

Papua New Guinea

Paraguay

Peru

Philippines

Pitcairn

Poland

Portugal

Puerto Rico

Qatar

Republic of Korea

Republic of Macedonia

Reunion

Romania

Russia

Sao Tome and Principe

Saudi Arabia

Senegal

Seychelles

Singapore

Slovakia

Slovenia

Solomon Islands

Somalia

South Africa

Spain

Sri Lanka

St. Helena

St. Kitts and Nevis

St. Lucia

St. Vincent and the Grenadines

Sudan

Suriname

Svalbard and Jan Mayen Islands

Swaziland

Sweden

Switzerland

Syria

Taiwan

Tajikistan

Tanzania

Thailand

Togo

Tonga

Trinidad and Tobago

Turkey

Turkmenistan

Turks and Caicos Islands

Tuvalu

Uganda

Ukraine

United Arab Emirates

Uruguay

Uzbekistan

Vanuatu

Vatican City

Venezuela

Vietnam

Western Sahara

Yemen

Yugoslavia

Zaire

Zambia

Zimbabwe

Captcha Img
по избор: база на вашите потреби
    или доставете бомба тука
esd
as
iso9001
iso14001
邓白氏

Слика на производот и рендген

Параметар на производот

ТипОпис
Производител Дел #M24C01-WBN6P
Подкатегориимеморија
Влезна струјаThrough Hole
Позиција на терминалотDUAL
Видлив излез5V
Помеѓу висината на одборотNo
Морам да работам.8
Снабдувачки напон-Макс (Vsup)5.5V
Олово СлободенLead Free
Заштита од пишувањеHARDWARE
Ротор ИнерцијаEEPROM
Број на точки8
Ротација8
Номинална струја за снабдување2mA
Центар контакт материјал5ms
Примарни атрибути0.000001A
Мулти-свртување900ns
Тип на сериски автобусI2C
Име на алатка и машини40
Висина седење (Макс)5.33mm
Fall Time-Max (tf)2.5V~5.5V
Тип на прекинувач1Kb 128 x 8
Сооднос на намалувањеM24C01
  
КатегорииИнтегрирани кола (идентичен со)
Тип на меморијаNon-Volatile
ПакувањеTube
Број на функции1
Логичка функција2.54mm
МаунтThrough Hole
Отпор на изолација-40°C~85°C TA
Густина1 kb
ТехнологијаCMOS
Боја- зајакната3/5V
DC отпор (DCR) - Паралелно5ms
Број на прекини8
Снабдувачки напон-Мин (Vsup)2.5V
Пропусен опсег1000000 Write/Erase Cycles
Пакет / Случај8-DIP (0.300, 7.62mm)
Фреквенција на часовникот400kHz
Мемориски интерфејсI2C
Интерфејс2-Wire, I2C, Serial
Семејство9.27mm
I2C контролен бајт1010DDDR
Ширина7.62mm
Завршница на терминалотMatte Tin (Sn) - annealed
 

Класификации за животната средина и извозот

АтрибутОпис
Moisture Sensitivity Level (MSL)-
ECCN-
HTSUS-
RoHS Status-
REACH Status-
REACH SVHCNo SVHC
Дијаметар2e3
  
REACH SVHCNo SVHC
ECCN Code-
JESD-609 Code-
JESD-30 Code-
1-ва големина на школката на конекторот - Вметнете1 (Unlimited)
ECCN КодEAR99
РоХС СтатусROHS3 Compliant
Водич за купување
Shipping Rate
Стапка на испорака

Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 5 часот по полноќ, освен недела.Откако ќе се испрати, проценетата време на испорака зависи од курирската компанија што ќе ја изберете, обично 5-7 работни дена.

Shipping Methods
Методи за испорака

Ние нудиме DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана меѓународна испорака на Air Mail.


Payment
Плаќање

TT однапред (банкарски трансфер), Western Union, PayPal.Клиентот е одговорен за надомест за испорака, банкарски трошоци, должности и даноци.

hotТопла продажба

BQ4016YMC-70
IC NVSRAM 8M PARALLEL 36DIP
11878 ЕЕЗ
hot product
BQ2022DBZRG4
IC EPROM 1K SINGLE WIRE SOT23-3
10796 ЕЕЗ
hot product
BQ4014YMB-85
IC NVSRAM 2M PARALLEL 32DIP
11249 ЕЕЗ
hot product
BQ4013YMA-70
IC NVSRAM 1M PARALLEL 32DIP
11060 ЕЕЗ
hot product
BQ4013YMA-85N
IC NVSRAM 1M PARALLEL 32DIP
10740 ЕЕЗ
hot product
BQ2024DBZRG4
IC EPROM 1.5K SGL WIRE SOT23-3
12000 ЕЕЗ
hot product
Daily Order Quantity
500+
Количина на дневен ред
Worldwide Manufacturers
1,700+
Производители во светот
Altermative Parts
12,000,000+
Алтернативни делови
In-stock Warehouse
2,000m²
Во склад со складиште
Compare×
Compare
Clear comparison data