Choose Your Location
en

English

Array

Македонски

Select More Languages
LTC2054HS5#TRPBF

Сликата е само за вашата референца, проверете ги спецификациите за детали.

Compare
Бесплатен примерок Барање

LTC2054HS5#TRPBF

Производител Дел #
LTC2054HS5#TRPBF
Производител
Analog Devices, Inc.
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
Линеарна - Засилувачи - Инструментација, ОП засилувачи, Тампон засилувачи
Серии
-
ECAD Model
componentsearchengine
Опис
IC OPAMP CHOPPER 500KHZ TSOT23-5
Податоци
pdfLTC2054HS5#TRPBF.pdf
Набавка
Chipsmall е сигурен дистрибутер на електронски компоненти од 2004 година.
Ние продаваме само нови и оригинални производи.365-дневна гаранција.
RFQ (барање за понуда)
15400 парчиња од LTC2054HS5#TRPBF на залиха.
На залиха: 15400 ЕЕЗ Достапно: 59925 ЕЕЗ
Референтна цена
(во американски долари)
11030100
$18.84000$16.95600$13.18800$10.83300
5001000
$10.36200$9.42000
*Потребно: Пополнете го образецот, ние ќе ви одговориме набрзина.

United States

Germany

India

United Kingdom

Italy

Canada

France

Afghanistan

Anguilla

Argentina

Armenia

Aruba

Australia

Austria

Azerbaijan

Bahamas

Bahrain

Bangladesh

Barbados

Belarus

Belgium

Belize

Benin

Bermuda

Bhutan

Bolivia

Bouvet Islands

Brazil

British Indian Ocean Territory

British Virgin Islands

Brunei

Bulgaria

Burkina Faso

Burundi

Cambodia

Cameroon

Cape Verde

Cayman Islands

Central African Republic

Chad

Chile

China

Colombia

Comoros

Congo

Costa Rica

Cote D'Ivorie

Croatia

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Djibouti

Dominica

Dominican Republic

Egypt

El Salvador

Equador

Equatorial Guinea

Eritrea

Estonia

Ethiopia

Falkland Islands

Faroe Islands

Federated States of Micronesia

Fiji

Finland

French Guiana

French Polynesia

Gabon

Gambia

Georgia

Ghana

Gibraltar

Greece

Greenland

Grenada

Guadeloupe

Guam

Guatemala

Guinea

Guinea-Bissau

Guyana

Haiti

Honduras

Hong Kong

Hungary

Iceland

Indonesia

Ireland, Republic of

Israel

Jamaica

Japan

Jordan

Kazakhstan

Kenya

Kiribati

Kuwait

Kyrgyzstan

Laos

Latvia

Lebanon

Lesotho

Liberia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Macau

Madagascar

Malawi

Malaysia

Maldives

Mali

Malta

Marshall Islands

Martinique

Mauritania

Mayotte

Metropolitan France

Mexico

Moldova

Mongolia

Morocco

Mozambique

Namibia

Nauru

Nepal

Neterlands Antilles

Netherlands

New Caledonia

New Zealand

Nicaragua

Niger

Nigeria

Northern Mariana Islands

Norway

Oman

Pakistan

Palau

Panama

Papua New Guinea

Paraguay

Peru

Philippines

Pitcairn

Poland

Portugal

Puerto Rico

Qatar

Republic of Korea

Republic of Macedonia

Reunion

Romania

Russia

Sao Tome and Principe

Saudi Arabia

Senegal

Seychelles

Singapore

Slovakia

Slovenia

Solomon Islands

Somalia

South Africa

Spain

Sri Lanka

St. Helena

St. Kitts and Nevis

St. Lucia

St. Vincent and the Grenadines

Sudan

Suriname

Svalbard and Jan Mayen Islands

Swaziland

Sweden

Switzerland

Syria

Taiwan

Tajikistan

Tanzania

Thailand

Togo

Tonga

Trinidad and Tobago

Turkey

Turkmenistan

Turks and Caicos Islands

Tuvalu

Uganda

Ukraine

United Arab Emirates

Uruguay

Uzbekistan

Vanuatu

Vatican City

Venezuela

Vietnam

Western Sahara

Yemen

Yugoslavia

Zaire

Zambia

Zimbabwe

Captcha Img
по избор: база на вашите потреби
    или доставете бомба тука
esd
as
iso9001
iso14001
邓白氏

Слика на производот и рендген

Параметар на производот

ТипОпис
ПроизводителAnalog Devices, Inc.
КатегорииИнтегрирани кола (идентичен со)
Тип на меморијаActive
Влезна струјаSurface Mount
Број на канали1
Мин Температура на работа-40°C
Однос на одбивање на електрична енергија (PSRR)120dB
Резолуција (ширина)6V
Тековен рејтинг (Макс)3pA
Номинален пропусен пропусен производ500 kHz
О-прстен материјалZero-Drift
Вкупен излез на струја-Макс500 kHz
Отпорник - Емитер база (R2)500nV
Отпор на изолација-40°C ~ 125°C
Тековно - Излез 3PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Напон - Влезно офсетирање0.5µV
  
Производител Дел #LTC2054HS5#TRPBF
ПодкатегорииЛинеарна - Засилувачи - Инструментација, ОП засилувачи, Тампон засилувачи
Тип на излезRail-to-Rail
Број на кола1
Олово СлободенLead Free
Број на точки5
Број на логички блокови (LABs)125°C
Мин снабдувачки напон2.7V
Кодекс на случајот (Царски)1
Струја - Тајминг (Макс)140μA
Сооднос на одбивање на вообичаен режим120 dB
Стапка на шлаканица0.5 V/μs
Пакет / СлучајSOT-23-5
Врвен прекин140µA
Програмска линија на доцнењеTSOT-23-5
Напон - снабдување, единечен/двоен (±)2.7V ~ 6V

Класификации за животната средина и извозот

АтрибутОпис
Moisture Sensitivity Level (MSL)-
ECCN-
HTSUS-
RoHS Status-
REACH Status-
  
REACH SVHC-
ECCN Code-
JESD-609 Code-
JESD-30 Code-
РоХС СтатусRoHS Compliant
Водич за купување
Shipping Rate
Стапка на испорака

Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 5 часот по полноќ, освен недела.Откако ќе се испрати, проценетата време на испорака зависи од курирската компанија што ќе ја изберете, обично 5-7 работни дена.

Shipping Methods
Методи за испорака

Ние нудиме DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана меѓународна испорака на Air Mail.


Payment
Плаќање

TT однапред (банкарски трансфер), Western Union, PayPal.Клиентот е одговорен за надомест за испорака, банкарски трошоци, должности и даноци.

hotТопла продажба

PMOF-6050P-36UQ
MIC MAG ANLG OMNI -36DB 6X5MM
642 ЕЕЗ
$0.60305
hot product
PMOF-6027NSN-36KDQ
MIC MAG ANLG OMNI -36DB 6X2.7MM
139 ЕЕЗ
$1.45663
hot product
PMOF-9745P-39UQ
MIC MAG ANLG OMNI -39DB 9.7X4.5
1853 ЕЕЗ
$0.32036
hot product
PMOF-9745S-42UQ
MIC MAG ANLG OMNI -42DB 9.7X4.5
79 ЕЕЗ
$0.40163
hot product
PMO-6022SN-42UQ
MIC MAG ANLG OMNI -42DB 6X2.2MM
446 ЕЕЗ
$0.67795
hot product
PMOF-9767NP-46DQ
MIC MAG ANLG OMNI -46DB 9.7X6.7
116 ЕЕЗ
$0.56808
hot product
Daily Order Quantity
500+
Количина на дневен ред
Worldwide Manufacturers
1,700+
Производители во светот
Altermative Parts
12,000,000+
Алтернативни делови
In-stock Warehouse
2,000m²
Во склад со складиште
Compare×
Compare
Clear comparison data