LP2980IM5-3.3/NOPB

Сликата е само за вашата референца, проверете ги спецификациите за детали.

Бесплатен примерок Барање

LP2980IM5-3.3/NOPB

Производител Дел #
LP2980IM5-3.3/NOPB
Производител
Texas
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
PMIC - Напон регулатори - Линеарна
Серии
-
ECAD Model
componentsearchengine
Опис
IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT23-5
Набавка
Chipsmall е сигурен дистрибутер на електронски компоненти од 2004 година.
Ние продаваме само нови и оригинални производи.365-дневна гаранција.
RFQ (барање за понуда)
1000 парчиња од LP2980IM5-3.3/NOPB на залиха.
На залиха: 1000 ЕЕЗ Достапно: 301292 ЕЕЗ
Референтна цена
(во американски долари)
11030100
$0.72000$0.48000$0.36000$0.28800
5001000
$0.26400$0.24000
*Потребно: Пополнете го образецот, ние ќе ви одговориме набрзина.

United States

Germany

India

United Kingdom

Italy

Canada

France

Afghanistan

Anguilla

Argentina

Armenia

Aruba

Australia

Austria

Azerbaijan

Bahamas

Bahrain

Bangladesh

Barbados

Belarus

Belgium

Belize

Benin

Bermuda

Bhutan

Bolivia

Bouvet Islands

Brazil

British Indian Ocean Territory

British Virgin Islands

Brunei

Bulgaria

Burkina Faso

Burundi

Cambodia

Cameroon

Cape Verde

Cayman Islands

Central African Republic

Chad

Chile

China

Colombia

Comoros

Congo

Costa Rica

Cote D'Ivorie

Croatia

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Djibouti

Dominica

Dominican Republic

Egypt

El Salvador

Equador

Equatorial Guinea

Eritrea

Estonia

Ethiopia

Falkland Islands

Faroe Islands

Federated States of Micronesia

Fiji

Finland

French Guiana

French Polynesia

Gabon

Gambia

Georgia

Ghana

Gibraltar

Greece

Greenland

Grenada

Guadeloupe

Guam

Guatemala

Guinea

Guinea-Bissau

Guyana

Haiti

Honduras

Hong Kong

Hungary

Iceland

Indonesia

Ireland, Republic of

Israel

Jamaica

Japan

Jordan

Kazakhstan

Kenya

Kiribati

Kuwait

Kyrgyzstan

Laos

Latvia

Lebanon

Lesotho

Liberia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Macau

Madagascar

Malawi

Malaysia

Maldives

Mali

Malta

Marshall Islands

Martinique

Mauritania

Mayotte

Metropolitan France

Mexico

Moldova

Mongolia

Morocco

Mozambique

Namibia

Nauru

Nepal

Neterlands Antilles

Netherlands

New Caledonia

New Zealand

Nicaragua

Niger

Nigeria

Northern Mariana Islands

Norway

Oman

Pakistan

Palau

Panama

Papua New Guinea

Paraguay

Peru

Philippines

Pitcairn

Poland

Portugal

Puerto Rico

Qatar

Republic of Korea

Republic of Macedonia

Reunion

Romania

Russia

Sao Tome and Principe

Saudi Arabia

Senegal

Seychelles

Singapore

Slovakia

Slovenia

Solomon Islands

Somalia

South Africa

Spain

Sri Lanka

St. Helena

St. Kitts and Nevis

St. Lucia

St. Vincent and the Grenadines

Sudan

Suriname

Svalbard and Jan Mayen Islands

Swaziland

Sweden

Switzerland

Syria

Taiwan

Tajikistan

Tanzania

Thailand

Togo

Tonga

Trinidad and Tobago

Turkey

Turkmenistan

Turks and Caicos Islands

Tuvalu

Uganda

Ukraine

United Arab Emirates

Uruguay

Uzbekistan

Vanuatu

Vatican City

Venezuela

Vietnam

Western Sahara

Yemen

Yugoslavia

Zaire

Zambia

Zimbabwe

по избор: база на вашите потреби
    или доставете бомба тука
esd
as
iso9001
iso14001
邓白氏

Слика на производот и рендген

Параметар на производот

ТипОпис
ПроизводителTexas
КатегорииИнтегрирани кола (идентичен со)
Тип на меморијаActive
Тип на излезFixed
Апликација за коло0.12V
Голема обновена должина95μA
ПСР63dB (1kHz)
Карактеристики на заштитатаOver Current, Over Temperature, Short Circuit
Влезна струјаSurface Mount
МаунтSurface Mount
ПакувањеCut Tape (CT)
ПодкатегоријаOther Regulators
ТехнологијаBIPOLAR
Струја - ТестGULL WING
Број на функции1
Сооднос на намалувањеTin
Број на шуплини #101
Макс излезна струја50mA
Напон за отпад120mV
Ширина1.6mm
Тековно - Излез 3ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Напон - Распаѓање (Мин)3.3V
Дебелина1.2mm
Олово СлободенLead Free
Мин снабдувачки напон3.3V
Резолуција (ширина)18V
  
Производител Дел #LP2980IM5-3.3/NOPB
ПодкатегорииPMIC - Напон регулатори - Линеарна
Излезна конфигурацијаPositive
Напон - Влез (Макс)16V
Прекин на контактот0.22V @ 50mA
Магнетен систем на намотка1.2mA
Контролни карактеристикиEnable
Отпор на изолација-40°C~125°C
Пакет / СлучајSC-74A, SOT-753
Број на точки5
Pbfree Codeyes
Метод на пакувањеTR
Позиција на терминалотDUAL
Температура на одлив на врвот (Cel)260
Актуелен рејтинг50mA
Ротација5
Излезен напон3.3V
Излезен напон 13.3V
Семејство2.9mm
Моментално - Патување (Ит)6 Weeks
Макс излезен напон3.3V
Висина1.45mm
Помеѓу висината на одборотNo
Фреквенција на работа-Макс1.5 %
Моќност- влезSMD/SMT
 

Класификации за животната средина и извозот

АтрибутОпис
Moisture Sensitivity Level (MSL)-
ECCN Code-
JESD-609 Code-
JESD-30 Code-
REACH SVHCNo SVHC
HTSUS
РоХС СтатусROHS3 Compliant
  
REACH SVHCNo SVHC
HTSUS
RoHS Status-
1-ва големина на школката на конекторот - Вметнете1 (Unlimited)
ECCN КодEAR99
Дијаметар2
ЏЕСД-30 Код
Водич за купување
Shipping Rate
Стапка на испорака

Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 5 часот по полноќ, освен недела.Откако ќе се испрати, проценетата време на испорака зависи од курирската компанија што ќе ја изберете, обично 5-7 работни дена.

Shipping Methods
Методи за испорака

Ние нудиме DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана меѓународна испорака на Air Mail.


Payment
Плаќање

TT однапред (банкарски трансфер), Western Union, PayPal.Клиентот е одговорен за надомест за испорака, банкарски трошоци, должности и даноци.

hotТопла продажба

DE5FB
CONN PLUG FMALE XLR 5P SLDR CUP
100 ЕЕЗ
$14.67000
hot product
8382-5PG-311
CONN RCPT MALE 5POS SOLDER CUP
25 ЕЕЗ
$6.76970
hot product
6282-5PG-519
CONN PLUG MALE 5POS SOLDER CUP
19 ЕЕЗ
$5.86360
hot product
5282-4PG-515
CONN RCPT MALE 4POS SOLDER CUP
20 ЕЕЗ
$6.08280
hot product
AAA6FPZ
CONN PLUG FMALE XLR 6POS SOLDER
74 ЕЕЗ
$4.92700
hot product
TA3FLX
CONN PLUG FMALE MINI XLR 3P SLDR
2338 ЕЕЗ
$5.28760
hot product
Daily Order Quantity
500+
Количина на дневен ред
Worldwide Manufacturers
1,700+
Производители во светот
Altermative Parts
12,000,000+
Алтернативни делови
In-stock Warehouse
2,000m²
Во склад со складиште