LM2585SX-ADJ/NOPB

Сликата е само за вашата референца, проверете ги спецификациите за детали.

Бесплатен примерок Барање

LM2585SX-ADJ/NOPB

Производител Дел #
LM2585SX-ADJ/NOPB
Производител
Texas
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
PMIC - Напон регулатори - DC DC преклопување на регулатори
Серии
SIMPLE SWITCHER®
ECAD Model
componentsearchengine
Опис
IC REG MULTI CONFIG ADJ 3A TO263
Набавка
Chipsmall е сигурен дистрибутер на електронски компоненти од 2004 година.
Ние продаваме само нови и оригинални производи.365-дневна гаранција.
RFQ (барање за понуда)
592 парчиња од LM2585SX-ADJ/NOPB на залиха.
На залиха: 592 ЕЕЗ
Достапно: 20776 ЕЕЗ
Цени: Call
*Потребно: Пополнете го образецот, ние ќе ви одговориме набрзина.

United States

Germany

India

United Kingdom

Italy

Canada

France

Afghanistan

Anguilla

Argentina

Armenia

Aruba

Australia

Austria

Azerbaijan

Bahamas

Bahrain

Bangladesh

Barbados

Belarus

Belgium

Belize

Benin

Bermuda

Bhutan

Bolivia

Bouvet Islands

Brazil

British Indian Ocean Territory

British Virgin Islands

Brunei

Bulgaria

Burkina Faso

Burundi

Cambodia

Cameroon

Cape Verde

Cayman Islands

Central African Republic

Chad

Chile

China

Colombia

Comoros

Congo

Costa Rica

Cote D'Ivorie

Croatia

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Djibouti

Dominica

Dominican Republic

Egypt

El Salvador

Equador

Equatorial Guinea

Eritrea

Estonia

Ethiopia

Falkland Islands

Faroe Islands

Federated States of Micronesia

Fiji

Finland

French Guiana

French Polynesia

Gabon

Gambia

Georgia

Ghana

Gibraltar

Greece

Greenland

Grenada

Guadeloupe

Guam

Guatemala

Guinea

Guinea-Bissau

Guyana

Haiti

Honduras

Hong Kong

Hungary

Iceland

Indonesia

Ireland, Republic of

Israel

Jamaica

Japan

Jordan

Kazakhstan

Kenya

Kiribati

Kuwait

Kyrgyzstan

Laos

Latvia

Lebanon

Lesotho

Liberia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Macau

Madagascar

Malawi

Malaysia

Maldives

Mali

Malta

Marshall Islands

Martinique

Mauritania

Mayotte

Metropolitan France

Mexico

Moldova

Mongolia

Morocco

Mozambique

Namibia

Nauru

Nepal

Neterlands Antilles

Netherlands

New Caledonia

New Zealand

Nicaragua

Niger

Nigeria

Northern Mariana Islands

Norway

Oman

Pakistan

Palau

Panama

Papua New Guinea

Paraguay

Peru

Philippines

Pitcairn

Poland

Portugal

Puerto Rico

Qatar

Republic of Korea

Republic of Macedonia

Reunion

Romania

Russia

Sao Tome and Principe

Saudi Arabia

Senegal

Seychelles

Singapore

Slovakia

Slovenia

Solomon Islands

Somalia

South Africa

Spain

Sri Lanka

St. Helena

St. Kitts and Nevis

St. Lucia

St. Vincent and the Grenadines

Sudan

Suriname

Svalbard and Jan Mayen Islands

Swaziland

Sweden

Switzerland

Syria

Taiwan

Tajikistan

Tanzania

Thailand

Togo

Tonga

Trinidad and Tobago

Turkey

Turkmenistan

Turks and Caicos Islands

Tuvalu

Uganda

Ukraine

United Arab Emirates

Uruguay

Uzbekistan

Vanuatu

Vatican City

Venezuela

Vietnam

Western Sahara

Yemen

Yugoslavia

Zaire

Zambia

Zimbabwe

по избор: база на вашите потреби
    или доставете бомба тука
esd
as
iso9001
iso14001
邓白氏

Слика на производот и рендген

Параметар на производот

ТипОпис
ПроизводителTexas
КатегорииИнтегрирани кола (идентичен со)
СерииSIMPLE SWITCHER®
ФункцијаStep-Up, Step-Up/Step-Down
Тип на излезAdjustable
Функција за чешлање на центарот 24V
Статичен притисок3A Switch
Connector/Contact TypeNo
Пакет / СлучајTO-263-6, D2Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Број на точки5
СеријаSIMPLE SWITCHER®
Струја - ТестGULL WING
Сооднос на намалувањеTin
Макс излезна струја3A
Влезен напон-Ном5V
Контролен режимCURRENT-MODE
Семејство10.16mm
Олово СлободенContains Lead
Тековно - Излез 3ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Висина4.83mm
Тајминг113.398093g
Број на тајмери/шалтери30
  
Производител Дел #LM2585SX-ADJ/NOPB
ПодкатегорииPMIC - Напон регулатори - DC DC преклопување на регулатори
Тип на меморијаActive
Излезна конфигурацијаPositive
Број на шуплини #101
Клас на моќност на намотка (mW)1.23V
Фреквенција - префрлање100kHz
Отпор на изолација-40°C~125°C TJ
МаунтSurface Mount
ПакувањеTape & Reel (TR)
Pbfree Codeyes
Температура на одлив на врвот (Cel)245
Излезен напон12.6V
Отпорност на клетки (Min) @ Dark40V
Аналогна МК - Друг типSWITCHING REGULATOR
Тип на демодулацијаPULSE WIDTH MODULATION
Ширина8.42mm
Моментално - Патување (Ит)6 Weeks
Макс излезен напон60V
Дебелина4.58mm
Ефикасност93 %
 

Класификации за животната средина и извозот

АтрибутОпис
Moisture Sensitivity Level (MSL)-
ECCN Code-
JESD-609 Code-
JESD-30 Code-
REACH SVHCNo SVHC
Дијаметар2e3
ЏЕСД-30 Код
  
REACH SVHCNo SVHC
HTSUS-
RoHS Status-
1-ва големина на школката на конекторот - Вметнете3 (168 Hours)
ECCN КодEAR99
РоХС СтатусROHS3 Compliant
 
Водич за купување
Shipping Rate
Стапка на испорака

Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 5 часот по полноќ, освен недела.Откако ќе се испрати, проценетата време на испорака зависи од курирската компанија што ќе ја изберете, обично 5-7 работни дена.

Shipping Methods
Методи за испорака

Ние нудиме DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана меѓународна испорака на Air Mail.


Payment
Плаќање

TT однапред (банкарски трансфер), Western Union, PayPal.Клиентот е одговорен за надомест за испорака, банкарски трошоци, должности и даноци.

hotТопла продажба

PK5-120P-CLT-4-GGF
CONN PLUG 120POS .5MM VERT SMD
11855 ЕЕЗ
hot product
PK5-050P-CLT-2-GGF
CONN PLUG 50POS .5MM VERT SMD
11864 ЕЕЗ
hot product
P50-100P-RR1-EA
CONN PLUG 100POS R/A .050 GLD
9 ЕЕЗ
$6.73402
hot product
P50-200S-R1-EA
CONN SOCKT 200POS STR .050 GOLD
7 ЕЕЗ
$14.37000
hot product
P50L-040P-AS-DA
CONN PLUG 40POS .050 SMD GOL
7 ЕЕЗ
$5.35800
hot product
P08-080HLC-E-G
CONN HERMAPHROD 80POS .8MM SM
11945 ЕЕЗ
hot product
Daily Order Quantity
500+
Количина на дневен ред
Worldwide Manufacturers
1,700+
Производители во светот
Altermative Parts
12,000,000+
Алтернативни делови
In-stock Warehouse
2,000m²
Во склад со складиште