CAT24C512WI-GT3

Сликата е само за вашата референца, проверете ги спецификациите за детали.

Бесплатен примерок Барање

CAT24C512WI-GT3

Производител Дел #
CAT24C512WI-GT3
Производител
ON Semiconductor
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
меморија
Серии
-
ECAD Model
componentsearchengine
Опис
IC EEPROM 512K I2C 1MHZ 8SOIC
Податоци
pdfCAT24C512WI-GT3.pdf
Набавка
Chipsmall е сигурен дистрибутер на електронски компоненти од 2004 година.
Ние продаваме само нови и оригинални производи.365-дневна гаранција.
RFQ (барање за понуда)
19290 парчиња од CAT24C512WI-GT3 на залиха.
На залиха: 19290 ЕЕЗ
Достапно: 201823 ЕЕЗ
Цени: Call
*Потребно: Пополнете го образецот, ние ќе ви одговориме набрзина.

United States

Germany

India

United Kingdom

Italy

Canada

France

Afghanistan

Anguilla

Argentina

Armenia

Aruba

Australia

Austria

Azerbaijan

Bahamas

Bahrain

Bangladesh

Barbados

Belarus

Belgium

Belize

Benin

Bermuda

Bhutan

Bolivia

Bouvet Islands

Brazil

British Indian Ocean Territory

British Virgin Islands

Brunei

Bulgaria

Burkina Faso

Burundi

Cambodia

Cameroon

Cape Verde

Cayman Islands

Central African Republic

Chad

Chile

China

Colombia

Comoros

Congo

Costa Rica

Cote D'Ivorie

Croatia

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Djibouti

Dominica

Dominican Republic

Egypt

El Salvador

Equador

Equatorial Guinea

Eritrea

Estonia

Ethiopia

Falkland Islands

Faroe Islands

Federated States of Micronesia

Fiji

Finland

French Guiana

French Polynesia

Gabon

Gambia

Georgia

Ghana

Gibraltar

Greece

Greenland

Grenada

Guadeloupe

Guam

Guatemala

Guinea

Guinea-Bissau

Guyana

Haiti

Honduras

Hong Kong

Hungary

Iceland

Indonesia

Ireland, Republic of

Israel

Jamaica

Japan

Jordan

Kazakhstan

Kenya

Kiribati

Kuwait

Kyrgyzstan

Laos

Latvia

Lebanon

Lesotho

Liberia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Macau

Madagascar

Malawi

Malaysia

Maldives

Mali

Malta

Marshall Islands

Martinique

Mauritania

Mayotte

Metropolitan France

Mexico

Moldova

Mongolia

Morocco

Mozambique

Namibia

Nauru

Nepal

Neterlands Antilles

Netherlands

New Caledonia

New Zealand

Nicaragua

Niger

Nigeria

Northern Mariana Islands

Norway

Oman

Pakistan

Palau

Panama

Papua New Guinea

Paraguay

Peru

Philippines

Pitcairn

Poland

Portugal

Puerto Rico

Qatar

Republic of Korea

Republic of Macedonia

Reunion

Romania

Russia

Sao Tome and Principe

Saudi Arabia

Senegal

Seychelles

Singapore

Slovakia

Slovenia

Solomon Islands

Somalia

South Africa

Spain

Sri Lanka

St. Helena

St. Kitts and Nevis

St. Lucia

St. Vincent and the Grenadines

Sudan

Suriname

Svalbard and Jan Mayen Islands

Swaziland

Sweden

Switzerland

Syria

Taiwan

Tajikistan

Tanzania

Thailand

Togo

Tonga

Trinidad and Tobago

Turkey

Turkmenistan

Turks and Caicos Islands

Tuvalu

Uganda

Ukraine

United Arab Emirates

Uruguay

Uzbekistan

Vanuatu

Vatican City

Venezuela

Vietnam

Western Sahara

Yemen

Yugoslavia

Zaire

Zambia

Zimbabwe

по избор: база на вашите потреби
    или доставете бомба тука
esd
as
iso9001
iso14001
邓白氏

Слика на производот и рендген

Параметар на производот

ТипОпис
ПроизводителON Semiconductor
КатегорииИнтегрирани кола (идентичен со)
Тип на меморијаNon-Volatile
ТехнологијаCMOS
Фреквенција на часовникот1MHz
Мемориски интерфејсI2C
Отпор на изолација-40°C~85°C TA
Пакет / Случај8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Моментално - Патување (Ит)4 Weeks
Сооднос на намалувањеCAT24C512
ПакувањеTape & Reel (TR)
Број на прекини8
Температура на одлив на врвот (Cel)260
Видлив излез5V
Интерфејс2-Wire, I2C
Густина512 kb
Семејство5mm
Олово СлободенLead Free
Баждар1997
Тип на сериски автобусI2C
Центар контакт материјал5ms
Заштита од пишувањеHARDWARE
I2C контролен бајт1010DDDR
Дополнителна карактеристика100 YEAR DATA RETENTION
  
Производител Дел #CAT24C512WI-GT3
Подкатегориимеморија
Ротор ИнерцијаEEPROM
Тип на прекинувач512Kb 64K x 8
Мулти-свртување900ns
Fall Time-Max (tf)1.8V~5.5V
Влезна струјаSurface Mount
Програмска линија на доцнење8-SOIC
Тековно - Излез 3ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
Број на точки8
Pbfree Codeyes
Позиција на терминалотDUAL
Број на функции1
Ротација8
Номинална струја за снабдување2.5mA
Висина1.75mm
Ширина4mm
МаунтSurface Mount
Примарни атрибути0.000002A
Пропусен опсег1000000 Write/Erase Cycles
Име на алатка и машини100
Отпорност на клетки (Min) @ Dark5V
Агенција за одобрувањеSERIAL
Халоген СлободенHalogen Free

Класификации за животната средина и извозот

АтрибутОпис
Moisture Sensitivity Level (MSL)-
ECCN Code-
JESD-609 Code-
JESD-30 Code-
REACH SVHCNo SVHC
Дијаметар2e4
ЏЕСД-30 Код
  
REACH SVHCNo SVHC
HTSUS-
RoHS Status-
1-ва големина на школката на конекторот - Вметнете1 (Unlimited)
ECCN КодEAR99
РоХС СтатусROHS3 Compliant
 
Водич за купување
Shipping Rate
Стапка на испорака

Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 5 часот по полноќ, освен недела.Откако ќе се испрати, проценетата време на испорака зависи од курирската компанија што ќе ја изберете, обично 5-7 работни дена.

Shipping Methods
Методи за испорака

Ние нудиме DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана меѓународна испорака на Air Mail.


Payment
Плаќање

TT однапред (банкарски трансфер), Western Union, PayPal.Клиентот е одговорен за надомест за испорака, банкарски трошоци, должности и даноци.

hotТопла продажба

PK5-120P-CLT-4-GGF
CONN PLUG 120POS .5MM VERT SMD
11855 ЕЕЗ
hot product
PK5-050P-CLT-2-GGF
CONN PLUG 50POS .5MM VERT SMD
11864 ЕЕЗ
hot product
P50-100P-RR1-EA
CONN PLUG 100POS R/A .050 GLD
9 ЕЕЗ
$6.73402
hot product
P50-200S-R1-EA
CONN SOCKT 200POS STR .050 GOLD
7 ЕЕЗ
$14.37000
hot product
P50L-040P-AS-DA
CONN PLUG 40POS .050 SMD GOL
7 ЕЕЗ
$5.35800
hot product
P08-080HLC-E-G
CONN HERMAPHROD 80POS .8MM SM
11945 ЕЕЗ
hot product
Daily Order Quantity
500+
Количина на дневен ред
Worldwide Manufacturers
1,700+
Производители во светот
Altermative Parts
12,000,000+
Алтернативни делови
In-stock Warehouse
2,000m²
Во склад со складиште