Choose Your Location
en

English

Array

Македонски

Select More Languages
BCR22PNH6433XTMA1

Сликата е само за вашата референца, проверете ги спецификациите за детали.

Compare
Бесплатен примерок Барање

BCR22PNH6433XTMA1

Производител Дел #
BCR22PNH6433XTMA1
Производител
Infineon Technologies
Категории
Дискретни полупроводнички производи
Подкатегории
Транзистори - Биполарно (BJT) - Низи, pre-пристрасни
Серии
-
ECAD Model
componentsearchengine
Опис
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363
Податоци
pdfBCR22PNH6433XTMA1.pdf
Набавка
Chipsmall е сигурен дистрибутер на електронски компоненти од 2004 година.
Ние продаваме само нови и оригинални производи.365-дневна гаранција.
RFQ (барање за понуда)
1819129 парчиња од BCR22PNH6433XTMA1 достапно.
Достапно: 1819129 ЕЕЗ
Цени: Повик
*Потребно: Пополнете го образецот, ние ќе ви одговориме набрзина.

United States

Germany

India

United Kingdom

Italy

Canada

France

Afghanistan

Anguilla

Argentina

Armenia

Aruba

Australia

Austria

Azerbaijan

Bahamas

Bahrain

Bangladesh

Barbados

Belarus

Belgium

Belize

Benin

Bermuda

Bhutan

Bolivia

Bouvet Islands

Brazil

British Indian Ocean Territory

British Virgin Islands

Brunei

Bulgaria

Burkina Faso

Burundi

Cambodia

Cameroon

Cape Verde

Cayman Islands

Central African Republic

Chad

Chile

China

Colombia

Comoros

Congo

Costa Rica

Cote D'Ivorie

Croatia

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Djibouti

Dominica

Dominican Republic

Egypt

El Salvador

Equador

Equatorial Guinea

Eritrea

Estonia

Ethiopia

Falkland Islands

Faroe Islands

Federated States of Micronesia

Fiji

Finland

French Guiana

French Polynesia

Gabon

Gambia

Georgia

Ghana

Gibraltar

Greece

Greenland

Grenada

Guadeloupe

Guam

Guatemala

Guinea

Guinea-Bissau

Guyana

Haiti

Honduras

Hong Kong

Hungary

Iceland

Indonesia

Ireland, Republic of

Israel

Jamaica

Japan

Jordan

Kazakhstan

Kenya

Kiribati

Kuwait

Kyrgyzstan

Laos

Latvia

Lebanon

Lesotho

Liberia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Macau

Madagascar

Malawi

Malaysia

Maldives

Mali

Malta

Marshall Islands

Martinique

Mauritania

Mayotte

Metropolitan France

Mexico

Moldova

Mongolia

Morocco

Mozambique

Namibia

Nauru

Nepal

Neterlands Antilles

Netherlands

New Caledonia

New Zealand

Nicaragua

Niger

Nigeria

Northern Mariana Islands

Norway

Oman

Pakistan

Palau

Panama

Papua New Guinea

Paraguay

Peru

Philippines

Pitcairn

Poland

Portugal

Puerto Rico

Qatar

Republic of Korea

Republic of Macedonia

Reunion

Romania

Russia

Sao Tome and Principe

Saudi Arabia

Senegal

Seychelles

Singapore

Slovakia

Slovenia

Solomon Islands

Somalia

South Africa

Spain

Sri Lanka

St. Helena

St. Kitts and Nevis

St. Lucia

St. Vincent and the Grenadines

Sudan

Suriname

Svalbard and Jan Mayen Islands

Swaziland

Sweden

Switzerland

Syria

Taiwan

Tajikistan

Tanzania

Thailand

Togo

Tonga

Trinidad and Tobago

Turkey

Turkmenistan

Turks and Caicos Islands

Tuvalu

Uganda

Ukraine

United Arab Emirates

Uruguay

Uzbekistan

Vanuatu

Vatican City

Venezuela

Vietnam

Western Sahara

Yemen

Yugoslavia

Zaire

Zambia

Zimbabwe

Captcha Img
по избор: база на вашите потреби
    или доставете бомба тука
esd
as
iso9001
iso14001
邓白氏

Слика на производот и рендген

Параметар на производот

ТипОпис
ПроизводителInfineon Technologies
КатегорииДискретни полупроводнички производи
Тип на меморијаNot For New Designs
Напон - Распад на колекторски емитер (Max)50V
Баждар2011
Програмска линија на доцнењеPG-SOT363-6
МаунтSurface Mount
ПакувањеTape & Reel (TR)
Број на прекини6
Мин Температура на работа-65°C
Струја - ТестGULL WING
Одлив Температура-Макс (с)NOT SPECIFIED
Број на вистински излезиDual
Колектор Емитер напон (VCEO)300mV
Колектор Емитер распад напон50V
Интегриран кеш1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Излезна струја (Max) (mA)130MHz
Олово СлободенLead Free
Отпорник - Емитер база (R2)22k Ω
Дополнителна карактеристикаBUILT IN BIAS RESISTANCE RATIO IS 1
  
Производител Дел #BCR22PNH6433XTMA1
ПодкатегорииТранзистори - Биполарно (BJT) - Низи, pre-пристрасни
Максимална граница на температурата100mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic300mV @ 500μA, 10mA
Влезна струјаSurface Mount
Моментално - Патување (Ит)26 Weeks
Број на точки6
Pbfree Codeyes
Број на логички блокови (LABs)150°C
Макс Енергетска Дисипација250mW
Температура на одлив на врвот (Cel)NOT SPECIFIED
Кодекс на случајот (Царски)2
Панел изрез димензииSWITCHING
Номинален влезен напон100mA
Референтен стандардAEC-Q101
DC моментална добивка (hFE) (Мин) @ Ic, Vce50 @ 5mA 5V
Фреквенција на транзиција130MHz
Излезна импеданса22k Ω
Сооднос на намалувањеBCR22PN
 

Класификации за животната средина и извозот

АтрибутОпис
Moisture Sensitivity Level (MSL)-
ECCN-
HTSUS-
RoHS Status-
REACH Status-
ECCN КодEAR99
  
REACH SVHC-
ECCN Code-
JESD-609 Code-
JESD-30 Code-
1-ва големина на школката на конекторот - Вметнете1 (Unlimited)
РоХС СтатусROHS3 Compliant
Водич за купување
Shipping Rate
Стапка на испорака

Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 5 часот по полноќ, освен недела.Откако ќе се испрати, проценетата време на испорака зависи од курирската компанија што ќе ја изберете, обично 5-7 работни дена.

Shipping Methods
Методи за испорака

Ние нудиме DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана меѓународна испорака на Air Mail.


Payment
Плаќање

TT однапред (банкарски трансфер), Western Union, PayPal.Клиентот е одговорен за надомест за испорака, банкарски трошоци, должности и даноци.

hotТопла продажба

LP395Z/LFT4
TRANS NPN 36V TO92-3
10613 ЕЕЗ
hot product
LP395Z/LFT1
TRANS NPN 36V TO92-3
130960 ЕЕЗ
hot product
LM395T
TRANS NPN 36V 2.2A TO220-3
1000 ЕЕЗ
hot product
LP395Z/NOPB
TRANS NPN 36V TO92-3
63190 ЕЕЗ
hot product
LM395T/NOPB
TRANS NPN 36V 2.2A TO220-3
3918 ЕЕЗ
hot product
JANTX2N6274
TRANS NPN 100V 50A TO-3
8 ЕЕЗ
$1264.77000
hot product
Daily Order Quantity
500+
Количина на дневен ред
Worldwide Manufacturers
1,700+
Производители во светот
Altermative Parts
12,000,000+
Алтернативни делови
In-stock Warehouse
2,000m²
Во склад со складиште
Compare×
Compare
Clear comparison data