ADP3338AKCZ-3.3RL7

Сликата е само за вашата референца, проверете ги спецификациите за детали.

Compare
Бесплатен примерок Барање

ADP3338AKCZ-3.3RL7

Производител Дел #
ADP3338AKCZ-3.3RL7
Производител
Analog Devices, Inc.
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
PMIC - Напон регулатори - Линеарна
Серии
anyCAP®
ECAD Model
componentsearchengine
Опис
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT223-3
Податоци
pdfADP3338AKCZ-3.3RL7.pdf
Набавка
Chipsmall е сигурен дистрибутер на електронски компоненти од 2004 година.
Ние продаваме само нови и оригинални производи.365-дневна гаранција.
RFQ (барање за понуда)
1000 парчиња од ADP3338AKCZ-3.3RL7 на залиха.
На залиха: 1000 ЕЕЗ
Цени: Повик
Достапно: 48928 ЕЕЗ
*Потребно: Пополнете го образецот, ние ќе ви одговориме набрзина.

United States

Germany

India

United Kingdom

Italy

Canada

France

Afghanistan

Anguilla

Argentina

Armenia

Aruba

Australia

Austria

Azerbaijan

Bahamas

Bahrain

Bangladesh

Barbados

Belarus

Belgium

Belize

Benin

Bermuda

Bhutan

Bolivia

Bouvet Islands

Brazil

British Indian Ocean Territory

British Virgin Islands

Brunei

Bulgaria

Burkina Faso

Burundi

Cambodia

Cameroon

Cape Verde

Cayman Islands

Central African Republic

Chad

Chile

China

Colombia

Comoros

Congo

Costa Rica

Cote D'Ivorie

Croatia

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Djibouti

Dominica

Dominican Republic

Egypt

El Salvador

Equador

Equatorial Guinea

Eritrea

Estonia

Ethiopia

Falkland Islands

Faroe Islands

Federated States of Micronesia

Fiji

Finland

French Guiana

French Polynesia

Gabon

Gambia

Georgia

Ghana

Gibraltar

Greece

Greenland

Grenada

Guadeloupe

Guam

Guatemala

Guinea

Guinea-Bissau

Guyana

Haiti

Honduras

Hong Kong

Hungary

Iceland

Indonesia

Ireland, Republic of

Israel

Jamaica

Japan

Jordan

Kazakhstan

Kenya

Kiribati

Kuwait

Kyrgyzstan

Laos

Latvia

Lebanon

Lesotho

Liberia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Macau

Madagascar

Malawi

Malaysia

Maldives

Mali

Malta

Marshall Islands

Martinique

Mauritania

Mayotte

Metropolitan France

Mexico

Moldova

Mongolia

Morocco

Mozambique

Namibia

Nauru

Nepal

Neterlands Antilles

Netherlands

New Caledonia

New Zealand

Nicaragua

Niger

Nigeria

Northern Mariana Islands

Norway

Oman

Pakistan

Palau

Panama

Papua New Guinea

Paraguay

Peru

Philippines

Pitcairn

Poland

Portugal

Puerto Rico

Qatar

Republic of Korea

Republic of Macedonia

Reunion

Romania

Russia

Sao Tome and Principe

Saudi Arabia

Senegal

Seychelles

Singapore

Slovakia

Slovenia

Solomon Islands

Somalia

South Africa

Spain

Sri Lanka

St. Helena

St. Kitts and Nevis

St. Lucia

St. Vincent and the Grenadines

Sudan

Suriname

Svalbard and Jan Mayen Islands

Swaziland

Sweden

Switzerland

Syria

Taiwan

Tajikistan

Tanzania

Thailand

Togo

Tonga

Trinidad and Tobago

Turkey

Turkmenistan

Turks and Caicos Islands

Tuvalu

Uganda

Ukraine

United Arab Emirates

Uruguay

Uzbekistan

Vanuatu

Vatican City

Venezuela

Vietnam

Western Sahara

Yemen

Yugoslavia

Zaire

Zambia

Zimbabwe

Captcha Img
по избор: база на вашите потреби
    или доставете бомба тука
esd
as
iso9001
iso14001
邓白氏

Слика на производот и рендген

Параметар на производот

ТипОпис
ПроизводителAnalog Devices, Inc.
КатегорииИнтегрирани кола (идентичен со)
СерииanyCAP®
Влезна струјаSurface Mount
ПодкатегоријаOther Regulators
Температура на одлив на врвот (Cel)260
Број на шуплини #101
Макс излезна струја1A
Излезна конфигурацијаPositive
Тип на излезFixed
Завршница на терминалотMatte Tin (Sn)
Струја - ТестGULL WING
Метод на пакувањеTAPE AND REEL
Излезен напон3.3V
Површина маунтYES
Макс излезен напон5V
Број на точки3
Семејство6.5mm
Статичен притисок1A
Отпор на изолација-40°C~150°C
Напон - Распаѓање (Мин)3.3V
Број на прекини4
Распаѓање на моќта110μA
Пакет / СлучајTO-261-4, TO-261AA
Фреквенција на работа-Макс0.8 %
Магнетен систем на намотка30mA
Голема обновена должина190μA
Прекин на контактот0.4V @ 1A
Програмска линија на доцнењеSOT-223-3
Тековно - Излез 3PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago)
Струја - Тајминг (Макс)30mA
Номинална струја за снабдување30mA
  
Производител Дел #ADP3338AKCZ-3.3RL7
ПодкатегорииPMIC - Напон регулатори - Линеарна
Тип на меморијаActive
ПакувањеTape & Reel (TR)
Позиција на терминалотDUAL
Број на функции1
Помеѓу висината на одборотNo
Оценета струја-Макс2.7V
Број на битови/етапи1
ТехнологијаBIPOLAR
Карактеристики на заштитатаOver Current, Over Temperature
Pbfree Codeno
Олово СлободенContains Lead
Излезен напон 13.3V
Напон за отпад190mV
Ротација3
Моќност- влезSMD/SMT
Ширина3.5mm
PcB маунт порамнување1.5V
Клас на моќност на намотка (mW)3.3V
Висина1.6mm
Одлив Температура-Макс (с)40
Мин снабдувачки напон2.7V
Точност.0.8 %
Апликација за коло0.19V
Моментално - Патување (Ит)10 Weeks
Напон - Влез (Макс)8V
Однос на одбивање на електрична енергија (PSRR)88dB
СеријаanyCAP®
Сооднос на намалувањеADP3338
Макс снабдувач струја30mA
Резолуција (ширина)8V

Класификации за животната средина и извозот

АтрибутОпис
Moisture Sensitivity Level (MSL)-
ECCN-
HTSUS-
RoHS Status-
REACH Status-
REACH SVHCNo SVHC
Дијаметар2e3
ЏЕСД-30 КодR-PDSO-G4
  
REACH SVHCNo SVHC
ECCN Code-
JESD-609 Code-
JESD-30 Code-
1-ва големина на школката на конекторот - Вметнете1 (Unlimited)
ECCN КодEAR99
РоХС СтатусROHS3 Compliant
 
Водич за купување
Shipping Rate
Стапка на испорака

Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 5 часот по полноќ, освен недела.Откако ќе се испрати, проценетата време на испорака зависи од курирската компанија што ќе ја изберете, обично 5-7 работни дена.

Shipping Methods
Методи за испорака

Ние нудиме DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана меѓународна испорака на Air Mail.


Payment
Плаќање

TT однапред (банкарски трансфер), Western Union, PayPal.Клиентот е одговорен за надомест за испорака, банкарски трошоци, должности и даноци.

hotТопла продажба

LP395Z/LFT4
TRANS NPN 36V TO92-3
10613 ЕЕЗ
hot product
LP395Z/LFT1
TRANS NPN 36V TO92-3
130960 ЕЕЗ
hot product
LM395T
TRANS NPN 36V 2.2A TO220-3
1000 ЕЕЗ
hot product
LP395Z/NOPB
TRANS NPN 36V TO92-3
63190 ЕЕЗ
hot product
LM395T/NOPB
TRANS NPN 36V 2.2A TO220-3
3918 ЕЕЗ
hot product
JANTX2N6274
TRANS NPN 100V 50A TO-3
8 ЕЕЗ
$1264.77000
hot product
Daily Order Quantity
500+
Количина на дневен ред
Worldwide Manufacturers
1,700+
Производители во светот
Altermative Parts
12,000,000+
Алтернативни делови
In-stock Warehouse
2,000m²
Во склад со складиште
Compare×
Compare
Clear comparison data