Choose Your Location
en

English

Array

Македонски

Select More Languages
AD8515ARTZ-REEL7

Сликата е само за вашата референца, проверете ги спецификациите за детали.

Compare
Бесплатен примерок Барање

AD8515ARTZ-REEL7

Производител Дел #
AD8515ARTZ-REEL7
Производител
Analog Devices, Inc.
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
Линеарна - Засилувачи - Инструментација, ОП засилувачи, Тампон засилувачи
Серии
-
ECAD Model
componentsearchengine
Опис
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SOT23-5
Податоци
pdfAD8515ARTZ-REEL7.pdf
Набавка
Chipsmall е сигурен дистрибутер на електронски компоненти од 2004 година.
Ние продаваме само нови и оригинални производи.365-дневна гаранција.
RFQ (барање за понуда)
30120 парчиња од AD8515ARTZ-REEL7 на залиха.
На залиха: 30120 ЕЕЗ Достапно: 266078 ЕЕЗ
Референтна цена
(во американски долари)
11030100
$2.68000$2.41200$1.87600$1.54100
5001000
$1.47400$1.34000
*Потребно: Пополнете го образецот, ние ќе ви одговориме набрзина.

United States

Germany

India

United Kingdom

Italy

Canada

France

Afghanistan

Anguilla

Argentina

Armenia

Aruba

Australia

Austria

Azerbaijan

Bahamas

Bahrain

Bangladesh

Barbados

Belarus

Belgium

Belize

Benin

Bermuda

Bhutan

Bolivia

Bouvet Islands

Brazil

British Indian Ocean Territory

British Virgin Islands

Brunei

Bulgaria

Burkina Faso

Burundi

Cambodia

Cameroon

Cape Verde

Cayman Islands

Central African Republic

Chad

Chile

China

Colombia

Comoros

Congo

Costa Rica

Cote D'Ivorie

Croatia

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Djibouti

Dominica

Dominican Republic

Egypt

El Salvador

Equador

Equatorial Guinea

Eritrea

Estonia

Ethiopia

Falkland Islands

Faroe Islands

Federated States of Micronesia

Fiji

Finland

French Guiana

French Polynesia

Gabon

Gambia

Georgia

Ghana

Gibraltar

Greece

Greenland

Grenada

Guadeloupe

Guam

Guatemala

Guinea

Guinea-Bissau

Guyana

Haiti

Honduras

Hong Kong

Hungary

Iceland

Indonesia

Ireland, Republic of

Israel

Jamaica

Japan

Jordan

Kazakhstan

Kenya

Kiribati

Kuwait

Kyrgyzstan

Laos

Latvia

Lebanon

Lesotho

Liberia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Macau

Madagascar

Malawi

Malaysia

Maldives

Mali

Malta

Marshall Islands

Martinique

Mauritania

Mayotte

Metropolitan France

Mexico

Moldova

Mongolia

Morocco

Mozambique

Namibia

Nauru

Nepal

Neterlands Antilles

Netherlands

New Caledonia

New Zealand

Nicaragua

Niger

Nigeria

Northern Mariana Islands

Norway

Oman

Pakistan

Palau

Panama

Papua New Guinea

Paraguay

Peru

Philippines

Pitcairn

Poland

Portugal

Puerto Rico

Qatar

Republic of Korea

Republic of Macedonia

Reunion

Romania

Russia

Sao Tome and Principe

Saudi Arabia

Senegal

Seychelles

Singapore

Slovakia

Slovenia

Solomon Islands

Somalia

South Africa

Spain

Sri Lanka

St. Helena

St. Kitts and Nevis

St. Lucia

St. Vincent and the Grenadines

Sudan

Suriname

Svalbard and Jan Mayen Islands

Swaziland

Sweden

Switzerland

Syria

Taiwan

Tajikistan

Tanzania

Thailand

Togo

Tonga

Trinidad and Tobago

Turkey

Turkmenistan

Turks and Caicos Islands

Tuvalu

Uganda

Ukraine

United Arab Emirates

Uruguay

Uzbekistan

Vanuatu

Vatican City

Venezuela

Vietnam

Western Sahara

Yemen

Yugoslavia

Zaire

Zambia

Zimbabwe

Captcha Img
по избор: база на вашите потреби
    или доставете бомба тука
esd
as
iso9001
iso14001
邓白氏

Слика на производот и рендген

Параметар на производот

ТипОпис
ПроизводителAnalog Devices, Inc.
КатегорииИнтегрирани кола (идентичен со)
Тип на меморијаActive
Тип на излезRail-to-Rail
Моментално - Патување (Ит)8 Weeks
ПодкатегоријаOperational Amplifier
ТехнологијаCMOS
Температура на одлив на врвот (Cel)260
Број на функции1
Помеѓу висината на одборотNo
Дебелина на табулатораVOLTAGE-FEEDBACK
Тип на кружен конекторYES
Pbfree Codeno
ПакувањеTape & Reel (TR)
Број на точки5
Ротација5
Празна школка.YES
Видлив излез3V
Сооднос на одбивање на вообичаен режим50 dB
Метод на пакувањеTAPE AND REEL
Снабдувачки напон-Макс (Vsup)6V
Отпорник - Емитер база (R2)6mV
Одлив Температура-Макс (с)40
Единство добиваат BW-Nom5000 kHz
Вкупен излез на струја-Макс5MHz
Пропусен опсег5MHz
Стапка на шлаканица2.7V/μs
Тип на снабдувањеSingle
Програмска линија на доцнењеSOT-23-5
Распаѓање на моќта500μA
Макс влезен напон5V
Тековно - Излез 3PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  
Производител Дел #AD8515ARTZ-REEL7
ПодкатегорииЛинеарна - Засилувачи - Инструментација, ОП засилувачи, Тампон засилувачи
О-прстен материјалGeneral Purpose
Влезна струјаSurface Mount
Број на кола1
Број на канали1
Позиција на терминалотDUAL
Напон - Влезно офсетирање1mV
Струја - ТестGULL WING
Површина маунтYES
Ниско-ОфсетNO
Ниска пристрасностYES
Отпор на изолација-40°C~125°C
Пакет / СлучајSC-74A, SOT-753
Број на прекини5
Семејство2.9mm
Фактор на дисипацијаNO
Отпорност на клетки (Min) @ Dark3V
Олово СлободенContains Lead
Сооднос на намалувањеAD8515
Боја на јакната126.02dB
Искривување на ширината на пулсот (PWD)20mA
Тековен рејтинг (Макс)5pA
Центар / Фреквенција на прекини20mA
Напон - снабдување, единечен/двоен (±)1.8V~5V
Однос на одбивање на електрична енергија (PSRR)85dB
Пристрасност актуелен-Макс (IIB) @25C0.00003μA
Струја - Тајминг (Макс)500μA
Номинална струја за снабдување410μA
Природна топлинска отпорност0.008μA
Врвен прекин410µA
 

Класификации за животната средина и извозот

АтрибутОпис
Moisture Sensitivity Level (MSL)-
ECCN-
HTSUS-
RoHS Status-
REACH Status-
REACH SVHCNo SVHC
Дијаметар2e3
  
REACH SVHCNo SVHC
ECCN Code-
JESD-609 Code-
JESD-30 Code-
1-ва големина на школката на конекторот - Вметнете1 (Unlimited)
ECCN КодEAR99
РоХС СтатусROHS3 Compliant
Водич за купување
Shipping Rate
Стапка на испорака

Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 5 часот по полноќ, освен недела.Откако ќе се испрати, проценетата време на испорака зависи од курирската компанија што ќе ја изберете, обично 5-7 работни дена.

Shipping Methods
Методи за испорака

Ние нудиме DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана меѓународна испорака на Air Mail.


Payment
Плаќање

TT однапред (банкарски трансфер), Western Union, PayPal.Клиентот е одговорен за надомест за испорака, банкарски трошоци, должности и даноци.

hotТопла продажба

PMOF-6050P-36UQ
MIC MAG ANLG OMNI -36DB 6X5MM
642 ЕЕЗ
$0.60305
hot product
PMOF-6027NSN-36KDQ
MIC MAG ANLG OMNI -36DB 6X2.7MM
139 ЕЕЗ
$1.45663
hot product
PMOF-9745P-39UQ
MIC MAG ANLG OMNI -39DB 9.7X4.5
1853 ЕЕЗ
$0.32036
hot product
PMOF-9745S-42UQ
MIC MAG ANLG OMNI -42DB 9.7X4.5
79 ЕЕЗ
$0.40163
hot product
PMO-6022SN-42UQ
MIC MAG ANLG OMNI -42DB 6X2.2MM
446 ЕЕЗ
$0.67795
hot product
PMOF-9767NP-46DQ
MIC MAG ANLG OMNI -46DB 9.7X6.7
116 ЕЕЗ
$0.56808
hot product
Daily Order Quantity
500+
Количина на дневен ред
Worldwide Manufacturers
1,700+
Производители во светот
Altermative Parts
12,000,000+
Алтернативни делови
In-stock Warehouse
2,000m²
Во склад со складиште
Compare×
Compare
Clear comparison data